امام جمعه اهل سنت ایرانشهر؛

رزمایش کمک مومنانه بهترین راهکار برای حل مشکلات بود/مواسات و همدلی باید در جامعه نهادینه شود

29 ارديبهشت 1399 ساعت 9:35

مولوی خلیل رسولی زاده گفت: آمریکا با تحریم های فراوان توانسته در حوزه اقتصاد کشورمان اختلالاتی ایجاد کند که یکی از راه حل های این مشکلات انجام رزمایشاتی چون کمک مومنانه در قبال نیازمندان است.


به گزارش عصرهامون خلیل رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: کمک کردن به همنوعان چه مسلمان و غیر مسلمان ضروری است، هر فرد با توجه به توان خود در هر زمینه ای مانند علمی، فرهنگی، مالی، جسمی می تواند به نیازمندان و مستمندان یاری برساند.

وی افزود: مومنان باید در قبال یکدیگر احساس مسئولیت کنند و همه آنان با هم برادر هستند و نسبت به یکدیگر وظیفه شناس باشند‌.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر ادامه داد: در کشور ایران ارگان ها و افراد خیری مانند نیروهای سپاه پاسداران؛ بسیج، ارتش، سمن های خیر به محرومان و نیازمندان کمک می کنند و این جا بسی افتخار است که برادران مسلمان وظایف خود را نسبت با یکدیگر به طور احسن درک و عمل می کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به تحریم های پست سر هم دشمنان علیه ایران بسیاری از خیرین ایرانی در اقصی نقاط کشور پای کار آمده اند و در حال ارائه خدمات به نیازمندان و هموطنان خود هستند.

رسولی زاده عنوان کرد: رمضان ماه مواسات و همدلی است و بسیاری از ارگان ها چون سپاه، کمیته امداد در قالب رزمایش کمک مومنانه دست یاری بلند کردند و در حال کمک رسانی به مستمندان و نیازمندان هستند.

وی اضافه کرد: من به نوبه خودم از تمامی ارگان ها، ادارات و سمن های خیر مردمی که در راستا کمک رسانی و مواسات نیازمندان گام برداشتند تقدیر و تشکر می کنم.

این خطیب جمعه عنوان کرد: ماه مبارک رمضان ماه همدردی، صبر می باشد و هر عمل نیکی که انسان در این ایام انجام دهد در قبال آن اجر و ثواب بی شماری نصیب وی می شود.

وی با بیان این که پیامبر اکرم (ص) فرموده است؛ اگر مومنی در ماه مبارک رمضان تشنه ای را لیوان آبی بدهد تا قیامت آن شخص تشنه نمی شود؛ خاطر نشان کرد: این ایام انسان هر عمل خیری انجام دهد ثواب آن چند برابر است و بهتر است در این روزها به تلاوت قرآن، دعا و راز و نیاز با خدا بپردازد و در حد توان خود به نیازمندان کمک و یاری برساند.


انتهای پیام/


کد مطلب: 124106

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/124106/رزمایش-کمک-مومنانه-بهترین-راهکار-حل-مشکلات-مواسات-همدلی-باید-جامعه-نهادینه-شود

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/