شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۲
امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر؛
جهانیان برای حمایت دوباره از آزادی قدس لحظه شماری می کنند
 
حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی افضلی تبار گفت: مسئله قدس و فلسطین به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست و جهانیان برای حمایت دوباره از آزادی قدس لحظه شماری می کنند.
به گزارش عصرهامون محمد تقی افضلی تبار، امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره، با اشاره به سخن پیامبر اسلام(ص) که فرموده هر کس در زمینه گرفتاری های مسلمانان دغدغه نداشته باشد مسلمان نیست، بیان کرد: فلسطین توسط صیهونیست ها غصب شده است و یکی از وظایف مهم همه در جهان اسلام این می باشد که دست در دست هم بدهند و از مردم مظلوم این کشور حمایت کنند.


وی افزود: فلسطین متعلق به مسلمانان است و یهودیان این کشور را با زور و جنگ غصبکردند و این کار آنان با کشتار مسلمانان همراه می باشد که این رژیم صهیونیستی اشغالگر حق زندگی در این مکان را ندارند.


امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر ادامه داد: اگر رژیم اشغالگر قدس می خواهد در فلسطین زندگی کند و حق حیات داشته باشد باید به صورت مسالمت آمیز با مشورت مردم آن طی انتخابات سالم حکومت مسلمانانه پسندانه تشکیل دهند.


وی تصریح کرد: یهودیان با تند روی و کودک کشی باعث آزار و اذیت مردم مظلوم فلسطین می شوند.


افضلی تبار در تکمیل مطلب فوق؛ عنوان کرد: یکی از وظایف ما پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین است که در واقع اعلام این حمایت در وهله اول دفاع از خودمان است.


این خطیب جمعه اضافه کرد: یکی از اهداف مهم صیهونیست ها بعد از غصب فلسطین این است که طبق عقایدشان سایر کشورهای مسلمان چون لبنان، عراق و حتی عربستان نادان را که با آنان همکاری می کند را اشغال کنند.


وی تصریح کرد: یهودی ها و صیهونیست ها نژاد پرست هستند و خواسته های فراوانی دارند و یکی از اعتقادات آنان این است که نسل برتر انسان ها می باشند و سایرین برای بردگی شان خلق شده اند.


امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر گفت: مسلمانان بالاخص ایرانیان نباید در دفاع از کشور مظلوم فلسطین کوتاهی کنند و این حمایت آنان را وظیفه اسلامی و انسانی خود بدانند.


وی اضافه کرد: روز قدس آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و یادگار امام راحل می باشد و دلیل اصلی نامگذاری این مناسبت این بوده که حمایت از فلسطین به فراموشی سپرده نمی شود و مردم جهان در سر تا سر عالم برای دفاع و آزادی این کشور مظلوم اعلام آمادگی کردند و به زودی هم این هدف آنان محقق می شود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۲۳۸


ارسال