معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر؛

راهپیمایی روز جهانی قدس برای مهار کرونا برگزار نمی‌شود

1 خرداد 1399 ساعت 9:04

ابوذر کوثری گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس برای مهار ویروس کرونا در شهرستان ایرانشهر برگزار نمی شود.


به گزارش عصرهامون ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای همگان به درگاه خداوند منان و تبریک پیشاپیش روز قدس به همه مردم ایران و ملت مسلمان بیان کرد: روز قدس برای همه افرادی که انسان های آزاده هستند و هیچ وابستگی سیاسی خاصی ندارند روزی خاص و ویژه است.


وی با اشاره به سخن حضرت امام(ره) که روز قدس فقط متعلق به ایران و ایرانیان نیست، بلکه مختص به همه مردم دنیا و مسلمانان می باشد، افزود: این مناسبت برای ما بسیار دارای ارزش است و از جایگاه والایی برخوردار می باشد.معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر ادامه داد: در طی چهار دهه اخیر هر ساله مراسم راهپیمایی روز قدس با حضور پرشور مردم باشکوه برگزار می شده و هر ساله تعداد شرکت کنندگان افزایش داشته است.


وی در تکمیل مطلب فوق؛ اضافه کرد: امسال هم مانند سال های گذشته قرار بر این بود که راهپیمایی روز قدس برگزار شود، اما با توجه به شرایط کنونی کشور و شهرستان ایرانشهر در راستا بیماری کرونا و طبق ابلاغیه از ریاست جمهوری، ستاد ملی کرونا به همه شهرستان ها تصمیم بر این می باشد که راهپیمایی روز قدس به روال قبل برگزار نشود.


کوثری در ادامه مطلب فوق؛ عنوان کرد: علت اصلی عدم برگزاری راهپیمایی روز قدس به شیوع بیماری کرونا بر می گردد که متاسفانه عموم مردم گرفتار این مسئله هستند. سلامت و جان شهروندان برای ما بسیار حائز اهمیت است.


وی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونا و تصمیمات ستاد ملی احتمال دارد در مناطقی که دارای وضعیت سفید می باشند؛ راهپیمایی به شیوه ابلاغ شده برگزار شود. اما شهرستان ایرانشهر جز مناطق زرد و طبق گزارش مسئولین دانشگاه علوم پزشکی در این حوزه روند این بیماری صعودی و رو به شرایط قرمز می باشد و به نظر می رسد با این اوضاع برگزاری تجمع در قالب هر مراسمی هر چند مراسم مهم و مقدسی چون روز قدس انجام نشود بهتر است.


این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: از همه مردم شهرستان ایرانشهر که پیگیر موضوع روز قدس بودند تقدیر و تشکر می کنم اما هم اکنون شرایط به نحوی نیست که این راهپیمایی برگزار شود مگر با ابلاغ برنامه جدید، که آن هم در صورت ابلاغیه نحوه برگزاری این مراسم با رعایت احتیاط و شیوه نامه اطلاع رسانی می شود.


انتهای پیام/


کد مطلب: 124325

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/124325/راهپیمایی-روز-جهانی-قدس-مهار-کرونا-برگزار-نمی-شود

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/