سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۶
یک کارشناس مسائل بهداشتی عنوان کرد:
کووید ۱۹ مرگبارترین بیماری قرن/ فاصله گذاری اجتماعی تنها راه کنترل کروناست
 
محمد خسروی گفت: بیماری کووید ۱۹ یکی از مرگبارترین و خطرناکترین بیماری های قرن حاضر بوده که پیشگیری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تنها راه کنترل آن است.
به گزارش عصرهامون، محمد خسروی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: سرفه خشک، گلودرد، اختلالات بویایی و چشایی، کوفتگی بدن، درد عضلات و تنگی نفس از شایع ترین علائم خطرناکترین و مرگبارترین بیماری قرن هستند.

این کارشناس مسائل بهداشتی افزود: افرادی که این علائم را دارند بلافاصله به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به انجام آزمایش و نمونه برداری اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینک کووید ۱۹ بیماری خطرناک و کشنده است، اضافه کرد: ویروس کرونا روزانه همچنان در سراسر جهان و حتی کشورمان قربانی می‌گیرد.

خسروی تصریح کرد: برای قطع زنجیره کووید ۱۹ و رخت بستن این بیماری مرگبار باید رعایت نکات بهداشتی و درمانی و همچنین فاصله گذاری فیزیکی در دستور کار مردم و مسئولان کشورمان قرار گیرد. 

این کارشناس مسائل بهداشتی گفت: تاکنون در هیچ کجای دنیا برای بیماری خطرناک کرونا هیچ دارو و واکسنی ساخته نشده و مردم باید با مراقبت از خود و رعایت نکات بهداشتی و درمانی به مقابله با این ویروس بروند.

وی خاطرنشان کرد: ویروس کرونا به هیچ وجه با گرمای هوا از بین نمی رود و هیچگاه در این فصل قدرت انتقال این بیماری مرگبار و کشنده کم نخواهد شد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۴۸۷۲
مرجع : صدای بلوچ


ارسال