سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان:
قیام 15 خرداد مقدمه ای برای شکل گیری انقلاب اسلامی ایران/نقش موثر این حادثه در سرنگونی رژیم پهلوی
 
مولوی عبدالخالق حسین زهی، گفت: قیام 15 خرداد نقش موثری در تقویت روحیه مردم برای شکل گیری انقلاب اسلامی به دست امام خمینی (ره) و سرنگونی رژیم شاهنشاهی داشته است.
به گزارش عصرهامون؛ مولوی عبدالخالق حسین زهی امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان در گفت و گو با شستون بیان کرد: قیام 15 خرداد مقدمه ای برای تشکیل انقلاب اسلامی به دست بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و همچنین یک تلنگر برای ملت ایران بود که با پیروی از امام راحل (ره) از زیر جور و ستم رژیم شاهنشاهی خارج شوند.
 
وی افزود: تظاهرات 15 خرداد و مقاومت زنان و مردان ایران اسلامی مقابل رژیم پهلوی سبب شد که پس از 15 سال، انقلاب ایران اسلامی به پیروزی و موفقیت برسد.
 
امام جمعه اهل سنت مهرستان خاطرنشان کرد: در این برهه از زمان باید مقاومت و پایداری ملت ایران را که چگونه مقابل ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی با پیروی از امام خمینی (ره) و امید به خداوند متعال انقلاب را به پیروزی رساند برای نسل جدید به ویژه نوجوانان و جوانان بازگو کرد.
 
مولوی حسین زهی تصریح کرد: پس از اینکه شاه مقاومت و همبستگی ایران اسلامی را برای سرنگونی رژیم خود و تشکیل حکومت اسلامی دید، متوجه شد که دیگر محبوبیتی در ایران ندارد لذا نقشه فرار خود را کشید و از ایران گریخت.
 
وی گفت: می توان بیان کرد که قیام 15 خرداد نقش موثری در تقویت روحیه مردم برای شکل گیری انقلاب اسلامی به دست امام خمینی (ره) و سرنگونی رژیم شاهنشاهی داشته است.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان قیام 15 خرداد را نقطه عطفی برای مقاومت مردم و شکل گیری انقلاب اسلامی ایران دانست.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۹۱


ارسال