يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا سازمان جهانی بهداشت طی اطلاعیه ای اعلام کرد که مهم ترین عامل پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، ماندن در منزل، شستشوی مداوم دست ها و مصرف غذا های خانگی است.
به گزارش عصرهامون به نقل از بهداشت نیوز از آنجایی که تقریبا بیشتر ما زندگی مسالمت آمیز خود را با کرونا شروع کرده ایم، ممکن است برخی اوقات به مصرف برخی از غذا های آماده علاقه نشان دهیم، به همین منظور سازمان جهانی بهداشت در خصوص تهیه غذاهای آماده توصیه های غذایی را ارائه کرده است که در ادامه می خوانید:

نکات طلایی هنگام خرید غذا

1_ برای تهیه یا خرید غذا های آماده از بیرون منزل در ابتدا از شناسایی رستوران های تمیز اطمینان حاصل کرده و بعد از آن دستان خود را با آب و صابون یا مایع بشویید، در صورت نبود این امکانات حتما دستانتان را با الکل یا ژل های شستشو دهنده ضدعفونی کرده و سپس به تحویل غذا از رستوران مربوطه اقدام کنید.

2_ غذا های خام ممکن است ناقل ویروس باشند، به همین دلیل قبل از خرید حتما از پخته بودن آن اطمینان حاصل کنید و تا زمان مهار کامل ویروس کرونا از غذا های کبابی مانند جگر، جوجه کباب و ... استفاده نکنید.

3_ غذا ها حتما با حرارت حداقل 70 درجه پخته شوند و در دمای مناسب، یعنی بالای 60 درجه و پایین تر از 5 درجه نگهداری شوند، تا به این صورت از انتقال ویروس کرونا جلوگیری شود.

4_ حتما از آب و نوشیدنی های سالم استفاده کنید و از فروشگاه هایی که آبمیوه های آنان بهداشتی نیست به هیچ عنوان خرید نکنید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۰۸۷


ارسال