جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان؛
تداوم بادهای 120 روزه در سیستان/​دلگان دومین شهر گرم کشور شد
 
محمود دیانتی گفت: امروز نیز وزش بادهای شدید 120 روزه در شمال استان ادامه دارد.
محمود دیانتی، معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان  در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در 24 ساعت گذشته بیشینه دمای 12 شهر استان به بیش از 40 درجه سلسیوس رسید که دمای هوا در شهرهای بزمان، ایرانشهر و دلگان بیش از 45 درجه سلسیوس بوده است.

وی با بیان این که در شبانه روز گذشته دلگان در غرب استان با دمای 49.3 درجه سلسیوس گرمترین شهر کشور شد، افزود: در این میان زاهدان با کمینه دمای 19 و خاش با 24.4 درجه سلسیوس خنک ترین شهرهای استان بوده اند.

این مقام مسئول ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود از امروز قدری دمای هوا در مناطق مرکزی و غربی استان کاهش یابد، به طوری که بیشینه دمای دلگان به حدود 46 درجه سلسیوس برسد.

دیانتی در بخش دیگری به تداوم وزش بادهای 120 روزه در شمال استان اشاره کرد و افزود: امروز نیز وزش بادهای شدید 120 روزه در شمال استان ادامه دارد به طوری که سرعت لحظه ای وزش باد در زابل به 86 کیلومتر بر ساعت رسید و گرد و غبار حاصل شعاع دید افقی را به هفت هزار متر کاهش داده است.

 وی ادامه داد: پیش بینی می شود وزش باد شدید همچنان تا پایان هفته در پنج شهرستان شمالی و با شدت کمتر در نوار غربی و مرز شرقی استان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۶۶۵۶


ارسال