شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵
نیاز به مشارکت مردم در اهدای خون؛
سیستان وبلوچستان بیشترین مصرف کننده خون در کشور است/ از کاهش 20 درصدی مراجعه کنندگان تا اهدای 100واحدپلاسما
 
سهیلا خسروی، مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: با دارا بودن بیش از سه هزار بیمار تالاسمی یکی از پر مصرف ترین استان های خونی کشور هستیم.
سهیلا خسروی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: سیستان و بلوچستان با دارا بودن بیش از سه هزار بیمار تالاسمی و همچنین مصرف بیش از 140 هزار خون و فرآورده های خونی یکی از پر مصرف ترین استان های کشور به شمار می رود.
 
وی بیان کرد: از این میزان خون فقط ۷۰ درصد نیاز بیماران در استان تامین و سایر کمبودها از شبکه خون‌رسانی کشور تامین می‌شود که رقمی بالغ بر ۴۳هزار واحد در سال است.

مدیر کل انتقال خون ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا و کاهش ۲۰ درصدی مراجعه اهدا کنندگان به پایگاه های انتقال خون از مردم استان تقاضا داریم مانند همیشه در کنار سازمان انتقال خون و همچنین بیماران نیازمند باشند.
 
وی تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۹ تا پایان تیرماه تعداد 21 هزار و ۶۵۵ نفر مراجعه کننده به پایگاه های خون استان داشته ایم که از این تعداد هفده هزار و ۲۸ نفر موفق به اهدای خون شدند.
این مقام مسئول گفت: از این تعداد اهدای خون هزار و۳۷۹ واحد بانوان و پانزده هزار و۶۴۹ واحد آقایان خون اهدا کردند.

خسروی تصریح کرد: تا کنون تعداد 16 هزار و ۴۱۳ واحد خون از سایر استان های کشور وارد و مصرف خون و فرآورده های خونی در کل استان 37 هزار و ۷۹۰ واحد بوده است.
 
مدیر کل انتقال خون استان در پایان خاطر نشان کرد: تعداد اهدای پلاسما توسط بیماران کووید ۱۹ نیز از شروع طرح پلاسما درمانی ۱۰۰ واحد بوده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۰۸


ارسال