سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری گفت: روز مباهله یکی از پرافتخارترین و پرفضیلت ترین روزهای تاریخ اسلامی در زمان پیامبر اعظم (ص) بود.
به گزارش عصر هامون به نقل از صدای بلوچ، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته دلگان گفت: روز مباهله یکی از پرافتخارترین و پرفضیلت ترین روزهای تاریخ اسلامی در زمان پیامبر اعظم (ص) بوده است.

امام جمعه دلگان تصریح کرد: پیامبر اکرم در سال دهم هجری مسیحیان نجران را به مدینه دعوت و آنجا آنها را به دین مبین اسلام دعوت کرد ولی آنان از پذیرش دین حق خودداری کردند.

وی افزود: در همین زمان پیک وحی نازل گردید و آیه مباهله را آورد و پیامبر را مأمور ساخت تا با کسانی که با او به مجادله و محاجه بر می خیزند و زیر بار حق نمی روند؛ به مباهله برخیزد، و طرفین از خداوند بخواهند که افراد دروغگو را از رحمت خود دور سازد.

حجت الاسلام بامری ادامه داد: در جریان روز مباهله ، پیامبر اعظم (ص)پنج تن آل عبا(ع) را همراه خود برد تا مسیحیان نجران بدانند که ایشان عزیزترین افراد زندگی خود را به مباهله آورده است.

وی در ادامه با اشاره اینکه سارقان مسلح به خانه یکی از اهالی شهرستان دلگان حمله کرده و تمام طلاهای زنان اهل خانه را به سرقت می برند، گفت: با تلاش پرسنل انتظامی این سارقان در کمتر از ۱۵ ساعت در شهرستان خاش دستگیر شدند.

وی با تجلیل از اقدام انتظامی شهرستان های دلگان و خاش، خاطرنشان کرد: دستگیری این سارقان موجب خوشحالی اهالی شهرستان دلگان شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۶۷۷
مرجع : عصرهامون


ارسال