جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵
مدیرکل دامپزشکی خبر داد؛
نظارت شدید بر ذبح دام در تاسوعا و عاشورای حسینی/ 44 گروه بهداشتی در سیستان وبلوچستان آماده باش هستند
 
مهدی حسینی از آمادگی دامپزشکی سیستان و بلوچستان جهت نظارت بهداشتی و شرعی بر ذبح دام عزاداران حسینی خبر داد.
مهدی حسینی، مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون از ساماندهی و راه اندازی اکیپ‌های بازرسی بهداشتی و شرعی ویژه ایام تاسوعا و عاشورا خبرداد و گفت: 44 گروه شرعی و بهداشتی بر کشتار دام های نذری در هیئت ها نظارت می کنند.

وی بیان کرد: دامپزشکی استان به منظور حفظ شعائر اسلامی، سلامت مصرف کنندگان گوشت دام ذبح شده و تامین بهداشت عمومی اقدام به ساماندهی و راه اندازی اکیپ های ثابت و سیار کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی در قالب ۲۲ اکیپ ثابت و ۲۲ اکیپ سیار شامل ۲۲ نفر دامپزشک، ۵۵ نفر بازرس بهداشتی گوشت و ۱۳ نفر ناظر شرعی در استان کرده است.

مدیرکل دامپزشکی استان با بیان این مطلب که شهروندان دام‌های نذری خود را زیر نظر ناظران شرعی و بهداشتی دامپزشکی ذبح کنند، افزود: شهروندان باید به منظور حصول اطمینان از سلامت و بهداشتی بودن لاشه ها و پیشگیری از ابتلا به بیماریهای قابل انتقال بین انسان و دام به اکیپ های سیار دامپزشکی که در سطح شهر آماده خدمات رسانی می‌باشند مراجعه کنند تا بازرسی بهداشتی و شرعی از لاشه های دام قربانی به عمل آید.

حسینی خاطر نشان کرد: اداره کل دامپزشکی استان و ادارات دامپزشکی در شهرستانها با شماره تماس ۱۵۱۲ آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان و اعزام بازرس بهداشت گوشت به محل می باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۲۴۶


ارسال