جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
تداوم جولان بادهای 120 روزه در سیستان/ ​سرعت باد در زابل به 94 کیلومتر بر ساعت رسید
 
محسن حیدری گفت: در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به 94 کیلومتر بر ساعت رسید.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: همانطور که انتظار می رفت از روز جمعه بر شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزوده شده و تا صبح امروز بیشینه سرعت باد در شمال استان به 94 کیلومتر بر ساعت رسید.

وی با بیان اینکه وزش این باد شدید در شمال استان موجب خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی شد، افزود: در شرایط فعلی سرعت وزش باد در زابل 72 کیلومتر بر ساعت است که شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به 9 هزار متر کاهش داده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس جدیدترین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی پیش بینی می شود، همچنان وزش بادهای 120 روزه در شمال استان ادامه داشته باشد.

حیدری با بیان اینکه وزش باد با شدت کمتر در مناطق مرکزی و مرز شرقی تا سراوان و نوار غربی استان تا زرآباد نیز روی می دهد، افزود: وزش این باد شدید سبب خیزش گرد و خاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا به ویژه در مناطق روستایی و برخی محورهای مواصلاتی شمال استان می شود.

وی ادامه داد: با توجه به مخاطرات ناشی از باد شدید و گردوخاک توصیه می شود در زمان غبارآلود شدن هوا از ترددهای غیر ضروری خودداری شود.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۲۷۳


ارسال