دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
معاون اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
20 میلیارد تومان؛ خسارت کرونا به گردشگری سیستان و بلوچستان
 
مجتبی میرحسینی گفت:بر اساس برآوردهای انجام شده در بازه زمانی از اواسط اسفند تا پایان اردیبهشت که همه تاسیسات گردشگری استان تعطیل بود کرونا تقریبا 20 میلیارد تومان به گردشگری ما خسارت وارد کرد.
مجتبی میرحسینی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: البته این میزان خسارت فقط مربوط به گردشگری بوده، زیرا این صنعت محرک سایر صنایع بوده و ضررهای وارده به دیگر صنایع از این حیث قابل محاسبه نیست و فقط مربوط به هزینه اقامت و هتل است.

این مقام مسئول بیان کرد: یک گردشگر وارد استان می شود علاوه بر هتل در بازار و دیگر مکان ها هم حضور می یابد و از محصولات و صنایع دستی هم خریداری می کند که درآمد حضور وی بیشتر از اقامت او است. 

وی ادامه داد: 30 راهنمای گردشگری در سیستان و بلوچستان حضور دارند که برخی از آن ها دارای کارت تورلیدری بوده و برخی درحال آموزش هستند و آزمون جامع گردشگری ثبت نام کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این راهنمایان در بازه تعطیلی و کاهش سفرهای گروهی خسارت دیدند، افرادی که دارای کارت بودند از طریق سامانه ها برای دریافت تسهیلات معرفی شدند و دولت از طریق منابع حمایت هایی را انجام داد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۴۶۶


ارسال