سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۹
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان مطرح کردند؛
ضعف مدیریت عامل اصلی گرانی ها در کشور/ملت ایران خواستار سازش با آمریکا نیست
 
تعدادی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان گفتند: عامل اصلی گرانی و تورم در کشور نبود برنامه و مدیریت اقتصادی داخلی است که تنها راهکار آن نیز تحقق اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش عصرهامون، رهبر معظم انقلاب روز گذشته در یک سخنرانی زنده تلویزیونی با بیان اینکه گرانی‌های اخیر هیچ توجیهی ندارد و باید با مدیریت هماهنگ دستگاهها علاج شود، گفتند: در زمینه اقتصاد به هیچ‌وجه نباید نگاه به بیرون باشد البته این به معنای ارتباط نداشتن با خارج نیست بلکه ارتباط باید باشد ولی به‌دنبال علاج مشکلات در داخل باشیم و یکی از راه‌حل‌های اصلی هم افزایش تولید است.

ایشان فرمودند: بسیاری از مشکلات کنونی اقتصادی ارتباطی به تحریم ندارند و ناشی از ناهماهنگی‌ها هستند.

در همین راستا شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه عامل اصلی گرانی و تورم در کشور نبود برنامه و مدیریت اقتصادی داخلی است، گفتند: گرانی های اخیر قابل قبول نیست، مسئولین مربوطه باید نظارت و پایش بیشتر و دقیق تری در بازار داشته باشند.
 
شاهد افول قدرت پوشالی آمریکا هستیم

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت مینان شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما توهین به پیامبر اسلام(ص) در قالب آزادی بیان را محکوم و آن را اقدامی ضداسلامی به سرکردگی آمریکا دانست و گفت: با انجام چنین حرکات زشت و پلیدی نه تنها خدشه ای به میزان ارادت مسلمانان به اهل بیت علیهم السلام وارد نمی شود بلکه اتحاد و وحدت بیشتری در جامعه اسلامی شکل می گیرد.

وی اتحاد و همدلی بین اقوام و مذاهب مختلف را عامل شکست دشمنان عنوان کرد و افزود: به گفته سردار شهید اسلام حاج قاسم سلیمانی "ما ملت امام حسین هستیم" که هیچگاه زیر بار ظلم و ستم و در برابر زورگویی استکبار جهانی سر خم نخواهیم کرد و با شهامت و شجاعت و همدلی دشمن را نابود می کنیم.

امام جمعه اهل سنت مینان ادامه داد: در سایه برکات انقلاب اسلامی شاهد افول قدرت پوشالی آمریکا هستیم و می بینیم که همه ملت ها از این شیطان بزرگ انزجار داشته و فریاد "مرگ بر آمریکا" سر می دهند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تحریم ها اثری در اراده ملت ایران ندارد، بیان کرد: علت نابسامانی و گرانی هایی که امروز مردم با آن مواجه بوده، بی تدبیری و عدم مدیریت مسئولان و ناکارآمدی مدیران بوده که راهکار رهایی از این وضعیت نیز اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی است.

ملت ایران خواستار صلح و سازش با آمریکا و اسرائیل نیست

مولوی عبدالخالق حسین زهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری، بیان کرد: امروز هیچ یک از ملت ایران خواستار صلح و سازی ‌و همکاری با آمریکا،سراوان کفر و اسراییل نیستند و نخواهند بود.

وی با توجه به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، افزود: در این برهه از زمان باید بیشتر به فرمایشات و صحبت های حکیمانه مقام معظم رهبری توجه کرد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان شهرستان ادامه داد: هفته وحدت نماد اصلی و اسلامی جمهوری اسلامی ایران است، توصیه ما نیز افزایش وحدت در جامعه بوده چرا که با حفظ وحدت و همدلی میان فرق اسلامی امنیت حاکم می شود.

وی اضافه کرد: وحدت در سیستان و بلوچستان به گونه ای است که به جهانیان نشان داده ایم چگونه در کنار یکدیگر با صلح و در آرامش زندگی می کنیم.

حسین زهی گفت: اهانت کنندگان به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) گستاخی بزرگی انجام داده اند و یقین بداند که بی شک پاسخ خود را دریافت خواهند کرد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان خاطر نشان کرد: دشمنان دین اسلام بدانند که مسلمانان دست به دست هم خواهند داد و با حفظ وحدت و همبستگی و اتحاد جهان را به تصرف در خواهند آورد.

حسین زهی گفت: گرانی هایی که در روزهای اخیر در جامعه به وجود آمده است قابل قبول نیست، مسئولین مربوطه باید نظارت و پایش بیشتر و دقیق تری به بازار داشته باشند.

وی تصریح کرد:دولت مردان باید بیشتر تلاش و نسبت به فرمایشات مقام معظم رهبری در این حوزه بیشتر توجه کنند چرا که رهنمود های ایشان، چراغ راه هدایت و تنها راه برون رفت از مشکلات است.

وجود آمریکا اثری در ایران ندارد
 
مولوی خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: قیمت های سرسام آور بسیاری از کالاها که تولید داخل هم هستند مردم را فلج کرده و اکنون قشر ضعیف جامعه از عهده تامین کالاهای ضروری معشیتی خانواده خود بر نمی آیند که مشکل اصلی سو مدیریت برخی مدیران در کشور است.

وی ادامه داد: باید در گام اول مدیریت ها اصلاح شود که در پی آن به راحتی و با سهولت گرانی ها در کشور مهار شده و شرایط جامعه به روال قبلی باز خواهد گشت.

وی اضافه کرد: در همه موارد مدیریت به دست مسئولین انجام می شود، همان گونه که در چند روز گذشته با برنامه ریزی توانستند قیمت دلار را کاهش دهند.

رسولی زاده عنوان کرد: تاثیر تحریم ها بر روی اقتصاد و گرانی های موجود بر کشور در حد ۲۰ درصد بوده و ۸۰ درصد مابقی مربوط به مشکلات داخلی بوده و این مطلب قابل توجیه نیست که محصولات تولیدی داخل با قیمت هنگفت فروخته شوند.

وی تصریح کرد: همان گونه که رهبری فرمودند با مدیریت هماهنگ دستگاه ها این مشکلات داخلی قابل حل است، باید از این سخن همگان بهره کافی را ببرند و در مسیر راه از آن استفاده کنند.

این خطیب جمعه اذعان کرد: انتخابات آمریکا هیچ تاثیری بر روی سیاست های ایران ندارد و کشور ما وابسته به آنان نبوده و وظیفه ما در برابر دشمنان نظام و اسلام این است که خاک آن را به دست بیگانگان ندهیم و از وطن خود در برابر هجمه ها و فتنه های آنان حفاظت کنیم.

وی تصریح کرد: خداوند در قرآن می فرماید سخت ترین دشمن ما نسبت به مسلمانان یهودیان هستند و امروزه رژیم جعلی صهیونیستی فرهنگ و اسلام را مورد هدف نابودی قرار دادند که این برنامه آنان هیچ وقت عملی نمی شود و خودشان به زودی از صفحه روزگار محو خواهند شد.

رسولی زاده خاطرنشان کرد: علم و فناوری در هر جامعه اساس رستگاری و موفقیت است که ملت ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با این ابزار توانستند در برابر دشمنان مقاومت و ایستادگی کنند و الگو و اسوه ای نمونه برای سایر کشورها شوند.

بیانات رهبر انقلاب عامل بیداری دنیای اسلام و نابودی سیاست های استکبار 

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: بیانات رهبر انقلاب در برهه ای حساس ایراد شد چرا که استکبار و استعمار با توهین به پیامبر اکرم(ص) احساسات مسلمانان جهان را خدشه دار کردند این اهانت در هفته وحدت باری دیگر ضرورت اتحاد دنیای اسلام را نمایان و ثابت کرد یهود و نصاری دست از دشمنی با مسلمانان بر نمی دارند و این توهین ناشی از اسلام هراسی و ایران هراسی دشمنان است.

وی افزود: وحدت جهان اسلام همان گونه که امام راحل تاکید داشتند بسیار ضروری است امروز برخی از کشورهای عرب، مزدور آمریکا و اسراییل شده اند و همان گونه رهبر معظم انقلاب فرمودند اسراییل نابود خواهد شد اگرچه دنبال حامی باشد تا این موضوع را عقب بیندازد، مقام معظم رهبری طلایه دار وحدت در دنیای اسلام هستند، مسلمانان جهان باید اتحاد خود را حفظ کنند تا با این وحدت باعث سرافرازی اسلام شوند.

وی خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، توهین کنندگان به نبی اکرم(ص) کسانی هستند که تا دیروز از صدام و جنایاتش حمایت می کردند و امروز به حامی تروریست ها تبدیل شده اند. بیانات ایشان در بیداری جهان اسلام و نابودی سیاست های استکبار و استعمار بسیار موثرو مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام بود.

ریگیان پور تاکید کرد: افزایش خشونت ها در آمریکا، وضعیت نابسامان اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این کشوربه وضوح نشان می دهد که آمریکا رو به افول است و رهبر انقلاب به درستی این موضوع را پیش بینی کرده بودند، سیاست استکباری ایالات متحده نسبت به جمهوری اسلامی نشان داده است که هرگز دست از دشمنی با ملت ایران برنمی دارد و انتخابات این کشور هیچ اهمیتی برای انقلاب اسلامی ندارد.

وی عنوان کرد: 13 آبان نماد مقابله ملت ایران با استکبار جهانی است مردم می دانند که سیاست های خصمانه آمریکا علیه ملت ایران به دستور اربابان اسراییلی اش همواره پابرجاست و دشمنی ما با دولت استکباری آمریکا ادامه دارد، این کشور سعی دارد نفوذ اسراییل در منطقه خاورمیانه را افزایش دهد و هدف اصلی انها کنترل جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه اذعان کرد: بیانات رهبر انقلاب چراغ راه ملت ایران و مسلمانان جهان است، امروز آتش جنگی که بین ارمنستان و آذربایجان برافروخته شده است بدون شک ناشی از شرارت های استکبارجهانی است، استکبار و تروریست ها سعی دارند از این موقعیت برای نفوذ به مرزهای ما سواستفاده کنند اما نیروهای نظامی ما هرگز اجازه تعدی به مرزهای کشور را نخواهند داد و با هوشیاری از مرزها مراقبت می کنند و اجازه نمی دهیم تا این موضوع امنیت کشور ما را تحت تاثیر قرار دهد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۵۸۳


ارسال