يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۱
به دنبال روند فزاینده ابتلا به کرونا اتفاق افتاد؛
افزایش تخت های مراقبت ویژه (ICU) در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
 
با توجه به افزایش تعداد مراجعین به مراکز درمانی و بستری شدن بیماران بدحال با تشخیص کرونا، در هفته اخیر 17 تخت مراقبت های ویژه (ICU) جدید به ظرفیت تخت های بیمارستان های زاهدان اضافه شد.
قاسم میری علی آباد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: در روز های اخیر آمار بیماران بستری و بدحال بیماری کرونا روند فزاینده ای داشته و با توجه به این روند افزایشی و نیاز به تخت در بخش های مراقبت ویژه، تعداد 17 تخت ویژه ICU در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) وبیمارستان فوق تخصصی حضرت علی بن ابیطالب (ع) زاهدان راه اندازی شد.

وجود12بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)

ذبیح اله هاشم زهی، رئیس بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) زاهدان نیز در این رابطه بیان کرد: تا قبل از آغاز روند افزایشی در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) یک بخش بستری با 15 تخت و یک  بخش مراقبت ویژه با  15 تخت در نظر گرفته شده بود.

وی  ادامه داد: با افزایش تعداد موارد بستری بخش شماره 2 بحران این بیمارستان نیز در هفته جاری با ظرفیت 10 تخت بستری و 4 تخت  ICUراه اندازی و به مجموع تخت های این بیمارستان افزوده شد که در حال حاضر تعداد 25 تخت بستری و 19 تخت ICU در خدمت بیماران مبتلا به کرونا می باشد.

این مقام مسئول افزود: هم اکنون 12 بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه بیماران کرونا بستری هستند.

افزایش تخت های بیستری در بیمارستان علی ابن ابی طالب

فرحناز میر، رئیس بیمارستان فوق تخصصی علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان نیز گفت: به دلیل نیاز مبرم بیماران بدحال کرونا به تخت ICU دومین بخش مراقبت های ویژه کرونا تحت عنوان بخش شماره 3 بحران  راه اندازی شد و هم اکنون در حال پذیرش بیمار است.

وی بیان کرد: بخش شماره 3 بحران در این بیمارستان با تلاش همکاران پشتیبانی و پرستاری بیمارستان و در مدت کمتر از 48 ساعت با جابجایی و تغییر کاربری بخش توانبخشی انجام و مجموعا 13  تخت ICU به ظرفیت پذیرش بیماران کرونا مثبت اضافه شد.

میر ادامه داد: در حال حاضر۲۴ تخت ویژه مخصوص بیماران کرونا دربیمارستان آماده  خدمت رسانی به بیماران بد حال کرونا می‌باشد و  34 بیمار مشکوک به کرونا در بخش عادی و19 بیمار با وضعیت نامطلوب در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

تخت های بیمارستان بوعلی مملو از بیماران مبتلا به کرونا است

شهاب الدین مشایی، رئیس بیمارستان بوعلی زاهدان نیز با بیان این مطلب که تمامی تخت های بیمارستان بوعلی مملو از بیماران مبتلا به کرونا است، خاطر نشان کرد: برای پاسخگویی بهتر به بیماران در چند روز اخیر 14 تخت به ظرفیت بستری در این بیمارستان اضافه شد.

وی با بیان این مطلب که ظرفیت بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بوعلی 5 تخت  ICU  است گفت:  در این روزها با مراجعه حجم وسیعی از بیماران تنفسی مواجه هستیم و این میزان مراجعه  بیش از ظرفیت اسمی بیمارستان است.

این مقام مسئول با بیان این مطلب که بیمارستان بوعلی مرکز تخصصی بیماری های عفونی و گرمسیری در استان است و بیماران مبتلا به سل، هپاتیت، نتب کنگو و سایر بیماری های عفونی نیز از خدمات این مرکز استفاده می کنند، گفت:  هم اکنون  95 درصد از ظرفیت تخت های این بیمارستان به بستری بیماران کرونا مثبت اختصاص یافته است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۹۱۶


ارسال