پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰
معاون اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:
اولین مجوز گردشگری کشاورزی در سیستان و بلوچستان صادر می شود/ جغرافیای توریسم ایران در حال تغییر به سمت جنوب شرق کشور
 
مجتبی میرحسینی گفت: پروژه های گردشگری کشاورزی در سیستان و بلوچستان متقاضیانی دارد و تاکنون 6 درخواست در این حوزه ثبت شده است.
مجتبی میرحسینی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: پروژه های گردشگری کشاورزی در سیستان و بلوچستان متقاضیانی دارد و از این رو می توانیم اولین مجوز گردشگری کشاورزی را در سیستان و بلوچستان صادر کنیم.

وی بیان کرد: تاکنون 6 درخواست در حوزه گردشگری کشاورزی ثبت شده است و قرار است در بازه زمانی دوران پساکرونا سفرها بیشتر در طبیعت انجام شود و از سفرهای انبوه فاصله می گیریم و زمان آن ها هم کاهش خواهد یافت.

میرحسینی عنوان کرد: با توجه به شیوع کرونا از سال گذشته تاکنون، برای توسعه گردشگری در سایه کووید 19 در سیستان و بلوچستان فرهنگ سازی سفرها مدنظر قرار گرفته است و از این حیث می توان اطلاعات هدفمند، با کیفیت و تخصصی در اختیار مسافران و گردشگران قرار داد.

این مقام مسئول اظهار کرد: ارتقای زیرساخت ها و استاندارد سازی تاسیسات و خدمات گردشگری جهت اعتمادسازی مجدد برای مردمان خود و ایجاد زنجیره اعتماد برای شکل گیری سفرهای مسئولانه از مواردی است که انجام می شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان عنوان کرد: امید است بتوانیم با این تغییر رویکرد در بازار جدید گردشگری ایران و تحول جغرافیای فکری مردم ایران جغرافیای گردشگری ایران هم تغییر کند و سیستان و بلوچستان یکی از مقاصد اصلی گردشگری شود.

انتهای پیام/

 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۸۱۲


ارسال