يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷
مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان خبر داد؛
عنایت ویژه مقام معظم رهبری برای آبرسانی به روستاهای جنوب شرق کشور/تابستان ۱۴۰۰ تنش آبی ۸۰ روستا به پایان می رسد
 
علیرضا قاسمی با اشاره به عنایت مقام معظم رهبری مبنی بر تامین اعتبار مجتمع های آبرسانی روستایی از محل صندوق توسعه ملی، گفت: یش‌بینی می‌ شود تا تابستان امسال ۸۰ روستای سیستان و بلوچستان که عملیات تکمیلی خطوط انتقال و شبکه های توزیع آن در حال انجام است، وارد مدار بهره برداری شود.
علیرضا قاسمی، مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با اشاره به کمبود اعتبارات برای اجرای پروژه‌های آبرسانی به روستاهای پهناورترین استان کشور،  در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: معضل بی‌آبی  به قصه و غصه هر روز ما به عنوان خادمان مردم تبدیل شده و از سویی تکمیل طرح‌های نیمه تمام آبرسانی در سیستان و بلوچستان در گرو تخصیص اعتبارات بوده که در صورت تحقق به موقع می‌توان آب را به جان تشنه این خطه رساند و به زیباترین دستاورد خدمت که همان لبخند رضایت مردم است، دست یافت.
 
وی اضافه کرد: با وجود عدم تخصیص کامل اعتبارات، در سه ماهه نخست سال ۹۹ با تکمیل عملیات تصفیه خانه و با استفاده توأم از خطوط جدید و قدیم طرح تأمین آب ۱۸۵ روستای چابهار در محدوده‌ بخش پلان و پیرسهراب به منظور بهره مندی ۴۵ هزار نفر از منابع آبی پایدار، سد زیردان در مدار بهره برداری قرار گرفت. 

قاسمی ادامه داد: طبق هدف گذاری صورت گرفته و بر اساس اعتبارات ابلاغ شده آبرسانی به ۱۷۳ روستا با جمعیت ۶۳ هزار نفر از محل اعتبارات ملی در دستور کار این شرکت قرار گرفت که تاکنون بیش از ۹۳ روستا از نعمت آب شرب برخوردار شدند. 

وی با اشاره به اینکه خدمت بدون وقفه و جهادگونه برای مردمی که مستحق بهترین خدمت رسانی هستند به عنوان مهم ترین هدف آبفا ادامه دارد، افزود: پیش‌بینی می‌ شود تا تابستان ۸۰ روستای دیگر که عملیات تکمیلی خطوط انتقال و شبکه های توزیع آن در حال انجام است، وارد مدار بهره برداری شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: در سالی که با اعتبارات محدود مواجه بودیم، بالغ بر ۶۲۰ کیلومتر لوله گذاری در سطح شهرها و روستاها صورت گرفت و به منظور حفظ سلامت مردم تعداد 45 تانکر برداشت آب در بیش از ۳۲ روستای فاقد شبکه یا دچار بحران حوزه جنوب استان نصب شد.

وی از رفع تنش آبی ۹۸ روستا در سال ۹۹ خبر داد و  گفت: امسال ۳۱۰ روستای شهرستان هیرمند نیز از چرخه‌ تنش آبی خارج می شوند.

قاسمی از انجام مطالعات آبرسانی به ۹۳۰ روستا در قالب ۱۳ مجتمع آبرسانی  با جمعیت ۱۸۱ هزار و یکصد و هفتاد نفر خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به عنایت صورت گرفته از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر تامین اعتبار مجتمع های آبرسانی روستایی از محل صندوق توسعه ملی پیش بینی می شود، در صورت ابلاغ اعتبارات مورد نیاز، آبرسانی به بیش از ۱۸۰ روستای دیگر استان در سال ۱۴۰۰ علاوه بر روستاهای فوق محقق شود، اکثر این روستاها در حوزه جنوب و مرکز استان قرار دارند.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۱۴۲


ارسال