سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛
حضرت علی (ع) موثرترین فرد در اعتلای دین مبین اسلام/دولت جوان حزب‌اللهی علاج مشکلات کشور است
 
امام جمعه ایرانشهر گفت: علاج دردهای مزمن کشور شرکت در انتخابات پر شور و انتخاب صحیح و اصلح دولت جوان انقلابی و حزب اللهی است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره، حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی فاطمه الزهرا(س) بیان کرد: تقوا همچون سپر است و برای محفوظ ماندن از گناهان و حفظ، حراست خود در برابر وسوسه های شیطانی باید تقوای الهی را انتخاب کرد و در این راه قدم برداریم.

وی افزود: شهادت جمعی از سربازان گمنام امام زمان (عج) را که در مقابل جرائم سازمان یافته جان خود را فدا کردند و در حقیقت اینگونه جانفشانی ها برای تداوم انقلاب اسلامی رقم می خورد را تسلیت عرض می کنم.

امام جمعه ایرانشهر تصریح کرد: امروز یکم اسفندماه مصادف با سالروز شهادت شهید محلاتی و روز روحانیت بوده که در سال ۶۴ در راه دفاع از آرمان های انقلاب جان خود را تقدیم نظام اسلامی کرد و بیش ترین تعداد شهدا بین شهدای روحانیت وجود دارد و هدف عمده آنان حفظ انقلاب و دین است.

وی خاطرنشان کرد: مسئله کودتای انگلیسی ها که با حضور رضاخان انجام شد در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت شده و آغاز این استبداد سال ۱۲۹۹ بود و اکنون یکصد سال از آن زمان می گذرد و مردم باید بدانند که عده ای با ایجاد تحریم ها به دنبال این هستند که نقض کودتا را منکر کنند.

وی اضافه کرد: در تاریخ رد پای انگلیسی ها همه جا وجود دارد و با کودتا به نوعی کشور از هم گسیختگی و تجزیه نجات پیدا کرد و ما باید بدانیم آنان در هیچ برهه زمانی خواهان منفعت ملت ایران چه در گذشته و چه در آینده نبودند.

این خطیب جمعه اذعان کرد: چهارم اسفندماه، دهم رجب مصادف با ولادت امام جواد (ع) است که امام رضا (ع) درباره شخصیت والای حضرت فرموده مولودی بابرکت تر از فرزند من برای جامعه ایمانی شما سراغ ندارم.

وی گفت: ۱۳ رجب ولادت امیر مومنان است که برای شناخت امام علی (ع) باید او را در نور قرآن جست و جو کرد.

بزمانی عنوان کرد: در دوازدهم آذر ماه ایران اسلامی برای جامعه غربی اقدام راهبردی مجلس یعنی لغو تحریم ها را خواستار شد و عده ای با خیال واهی و باطل به دنبال این هستند که با روی کار آمدن دولت جدید آمریکا، برجام حل و مشخص می شود.

وی تصریح کرد: امروز در کشور شاهد دردهای مزمن اقتصادی هستیم و بسیاری از مردم در مسائل معشیتی دچار آسیب هایی شدند و این گونه مشکلات به دلیل سو مدیریت بوده و اگر انتخاب دقیق و مناسب با نیاز کشور انجام می شد نظاره گر اینگونه معضلات اجتماعی نبودیم.

امام جمعه ایرانشهر بیان کرد: مشارکت در انتخابات بسیار مهم بوده و این نشان از مسئولیت نظام و اعتبار آن است که مردم به آن قائل هستند و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری علاج دردهای مزمن کشور در پرشور بودن انتخابات انتخاب اصلح دولت جوان انقلابی و حزب اللهی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۲۹۱


ارسال