پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۹
سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر؛
با برهم زنندگان و مخلان امنیت برخورد قاطع خواهیم کرد/لزوم بهره گیری از ظرفیت بزرگان طوایف در پایداری و توسعه امنیت
 
علی شعبانی بر اهمیت استفاده از ظرفیت بزرگان و معتمدان طوایف و قومیت ها در پایداری و توسعه امنیت در ایرانشهر تاکید کرد و گفت: با بر هم زنندگان امنیت و آرامش مردم برخورد قاطع می شود.
به گزارش عصرهامون علی شعبانی، سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: نگاه به امنیت دو رویکرد دارد یکی نرم افزاری و دیگری سخت افزاری بوده و نگاه های رویکردی ما به امنیت، نرم افزاری است و تامین امنیت با مردم و به دست خود آنان برقرار می شود، اما اگر برای حفظ آن و منافع مردم نیاز شد و ناچار به واکنش سخت باشیم، کوتاهی نخواهیم کرد.

وی افزود: رویکرد من به امنیت نرم‌افزاری و استفاده از ظرفیت معتمدین و ریش سفیدان، جوانان و سایر اقشار است و فکر می کنم این روش باعث امنیت پایدار و زمینه اقتصاد و کسب و کار و رونق معیشت مردم می شود.

سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر تصریح کرد: بخشی از ناامنی ریشه در فقر و بیکاری در جامعه دارد و بخش دیگر آن ناشی از وجود فساد در سیستم ها و نیز نارسایی های مدیریتی است و شاهد برخوردهای قاطعی که از سوی سیستم قضایی با مسایل فساد صورت می گیرد هستیم و همچنان اینگونه برخوردها با متخلفان ادامه دارد.

شعبانی با اشاره به حضور بی رویه اتباع بیگانه در شهرستان، عنوان کرد: وجود آنان باعث ناهنجاری هایی در سطح ایرانشهر شده است و ما نباید به خاطر منافع زودگذر، سرمایه انسانی خود را از بین ببریم و به این وسيله باعث از بین رفتن اقتصاد این منطقه شویم.

وی خاطرنشان کرد: وجود اتباع بیگانه باعث اعتیاد، بیکاری، نا امنی و ناهنجاری می شود و در آینده برنامه جدی برای مقابله با این پدیده غیر مجاز داریم.

سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر افزود: معضل دیگر در سطح شهرستان، وجود سلاح‌های غیرمجاز و تیراندازی در عروسی ها بوده که تیراندازی در مراسمات به انگیزه شادی ، فرهنگ ناصحیحی است و انتظار داریم این مورد اصلاح شود و در صورت تداوم تیراندازی ها، ناچار خواهیم شد با صاحبان مجالس، خانواده عروس و داماد، برخورد قانونی کنیم و باید شیوه های مناسب شادی جایگزین اینگونه موارد شوند.

شعبانی خاطر نشان کرد: به زودی پایش تصویری هم در سطح شهر جانمایی می شود و این می تواند به امنیت شهر کمک کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۵۱۰


ارسال