در مراسم وداع با پیکر مطهر شهید گمنام مطرح شد؛

پیروی از ولایت فقیه توصیه شهدا/شهیدان گمنام مهمان سفره ایثار و شهادت هستند

13 اسفند 1399 ساعت 22:41

امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر گفت: اولین موضوعی که در وصیت نامه شهدا مورد تاکید قرار می گیرد پشتیبان ولایت فقیه و پشت سر ولی فقیه حرکت کردن است.


به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ مراسم وداع با پیکر مطهر شهید گمنام، با حضور مردم شیعه و سنی با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در مسجد جامع آل رسول(ص) در ایرانشهر برگزار شد.

در این مراسم، حجت السلام و المسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر بیان کرد: شهید گمنام مهمان سفره ایثار و شهادت بوده و علاوه بر این که ماه رجب بهترین فرصت برای عبودیت و بندگی می باشد، فرصتی دیگر چون حاضر شدن بر سر سفره شهدا برای ما فراهم کرده است.

وی افزود: شهید عزیز که امشب مهمان مامان بر حسب ظاهر گمنام بوده اما محشور در آسمان ها، ملکوتیان است و باید سپاسگزار خدای سبحان بابت این سفره ای که برای ما پهن کرده باشیم.

امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر تصریح کرد: مقام شهید و شهادت آن قدر والا بوده که خدواند متعال از آن به عنوان زندگان و احیا یاد می کند و عقل و فهم ما در توصیف این موضوعات قاصر است.

وی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی قبل از شهادتش خبر شهادت خود را بیان می کند و این مسائل نشان دهنده ویژگی های والا شخصیتی او بوده و این جایگاه منزلت و عظمت شهدا را کسانی می توانند توصیف کنند که برای رسیدن به این مقام پرپر می زدند.

این خطیب جمعه اذعان کرد: امروز در دنیا مسائل رودربایستی فراوان است ولی فردای قیامت اصلا همچنین مسائلی وجود ندارد و به جایگاه، پست و مقام فرد توجهی نمی شود و شهدا مطالبه گر هستند و در راستا ادا تکلیفی که بر دوش ما گذاشتند مطالبه گری می کنند.

وی اضافه کرد: اولین موضوعی که در وصیت نامه شهدا مورد تاکید قرار می گیرد پشتیبان ولایت فقیه و پشت سر ولی فقیه حرکت کردن است.

گفتنی است، همزمان با برگزاری یادواره شهدای روحانی (شیعه و سنی) جنوب استان فردا ساعت ۹صبح در مصلی فاطمه الزهرا(س) مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید گمنام تا دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر انجام و در این مکان به خاک سپرده می شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 135605

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/135605/پیروی-ولایت-فقیه-توصیه-شهدا-شهیدان-گمنام-مهمان-سفره-ایثار-شهادت-هستند

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/