جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ,17 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۱
مدیرکل منابع طبیعی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
۵۰۰ هزار اصله نهال مثمر و غیرمثمر توزیع شد/ وضعیت بحرانی در ۶ میلیون هکتار بیابان و شنزار سیستان و بلوچستان
 
عبدالباسط پاکزاد گفت: بالغ بر پنج ميليون هكتار بيابان و يك ميليون هكتار شنزار در ايرانشهر، زابل، چابهار و كنارک این استان را به وضعيت بحراني در آورده است که کاشت نهال و نگهداری از آن می تواند تا حدودی سبب بهبود وضعیت شود.
عبدالباسط پاکزاد، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در هفته منابع طبیعی از ۱۵تا ۲۱ اسفندماه ۵۰۰ هزار اصله نهال به منظور غرس در سیستان و بلوچستان در حال توزیع است.

وی ادامه داد: این نهال ها از انواع سنجد، زیتون تلخ، زبان گنجشک، بادام، آکاسیا سالیسینا، گز روعنی، آکاسیا نیلوتیکا، کنار و کهور بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: همه نهال هایی که در هفته منابع طبیعی در سیستان و بلوچستان توزیع شده به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سيستان و بلوچستان از جمله استان های بيابانی كشور است كه خصوصياتي هچون كمي نزولات جوی، درجه حرارت بالا، رطوبت نسبي اندک، پوشش گياهی فقير وميزان فرسايش آبی و بادی زياد شناخته می شود.

پاکزاد تصریح کرد: مهمترين عامل ايجاد اين پديده اقليمی فعاليت های نامناسب انسانی و حوادث قهريه است و نتايج بارز آن هجوم ماسه های روان به اراضي كشاورزی، اماكن مسكونی و صنعتی، راه های مواصلاتی و خطوط ارتباطی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: بالغ بر پنج ميليون هكتار بيابان و يك ميليون هكتار شنزار در ايرانشهر، زابل، چابهار و كنارک این استان را به وضعيت بحراني در آورده است که کاشت نهال و نگهداری از آن می تواند تا حدودی سبب بهبود وضعیت شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۷۸۰


ارسال