يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۲
گام های جهادی خادمیاران رضوی برای نیازمندان سیستان و بلوچستان؛
اینجا؛ جهادی دیگر برپاست/ اجرای ۶۲ پروژه مسکونی در محرومترین نقطه کشور
 
خادمیاران رضوی با راه اندازی گروه های جهادی نسبت به ساخت و تعمیر ۶۲ پروژه مسکونی با ۶۵۰ میلیون تومان برای نیازمندان محروم ترین نقطه کشور اقدام کرده اند تا مرهمی بر زخم هایشان باشند.
به گزارش عصرهامون، "محرومیت"، واژه ای که شاید برای بسیاری مردم ناآشنا باشد، اما هستند کودکانی که با آن زاده می‌شوند، قد می‌کشند و طی مسیر می‌کنند، آن هایی که به ناچار، چشمان به یاری نوع دوستان است تا مرهمی برای زخم های کهنه شان شوند.
 
همان هایی که واژه همدلی و نوع دوستی را به درستی معنی کرده اند و با عشق و ارادت در مسیر کمک به این کودکان و خانواده هایشان گام برداشته اند تا شاید از رنج هایی که به دلیل محرومیت متحمل می شوند، بکاهند.
 
چه بسیار هستند کسانی که پا را از اعطای بسته های معیشتی و کمک های نقدی و غیر نقدی فراتر گذاشته اند و با اقدام های جهادگونه شان اقدام به راه اندازی سرپناهی برای محرومان و نیازمندان کرده اند.
 
در این میان آستان قدس رضوی نیز با راه اندازی گروه هایی و ایجاد حرکت های جهادی برای ایجاد یا نوسازی سرپناه خانواده های محروم به ویژه بی سرپرستان، گام های ارزنده ای برداشته و سال هاست در خط رهبری یاری گر دست نیازمندان شده است.
 
اجرای ۶۲ پروژه عمرانی با ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار
 
در همین راستا، محمد نستوه، مدیر کانون خدمت رضوی حرکت های جهادی دفتر آستان قدس رضوی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: این کانون از ابتدای سال ۹۶ تاکنون موفق به اجرای ۶۲ پروژه در زمینه ساخت اتاق، سرویس های بهداشتی، تعمیر، ایزوگام سازی پشت بام و بهسازی منازل برای خانواده های نیازمند سیستان و بلوچستان شده است.
 
وی با بیان این که برای اجرای این پروژه ها در مجموع ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است، ادامه داد: این مبلغ از محل کمک خیران و دفتر آستان قدس رضوی تامین شده است.
 
نستوه اضافه کرد: پس از بررسی وضعیت خانواده های محروم و راستی آزمایی، افراد حائز شرایط شناسایی و به ترتیب اولویت در طول سال از خدمات کانون رضوی بهره مند می شوند.
 
وی با اشاره به خدمات مستمر گروه های جهادی در طول سال، اظهار کرد: تلاش شده است تا تمام شهرستان های استان تحت پوشش خدمات این کانون قرار گیرند تا عدالت نسبی رعایت شود.

حمایت از خانواده های بی سرپرست کپرنشین
 
این مقام مسئول با بیان این که به طور معمول افراد تحت پوشش، خانواده های بی سرپرست و دارای بچه یتیم هستند، عنوان کرد: در منطقه بلوچستان خانواده های بی سرپرست کپرنشین و در سیستان هم بی سرپرستان دارای بچه یتیم یا آن هایی که همسر از کار افتاده دارند، مورد حمایت قرار گرفته اند.
 
وی ادامه داد: در زاهدان که شاهد حاشیه نشینی هستیم، نیز همین گروه از خانواده ها تحت پوشش قرار گرفته اند و تا کنون علی رغم محدویت های اعتباری، برنامه ها به نحو شایسته ای پیش رفته است.
 
مدیر کانون خدمت رضوی حرکت های جهادی دفتر آستان قدس رضوی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه در ساخت پروژه ها حداکثر استحکام لحاظ شده است، افزود: تاکید تولیت وقت آستان قدس رضوی در سفری که در سال ۱۳۹۶ به سیستان و بلوچستان داشت بر توجه به حداکثر استحکام در ساخت بناها بود تا در مقابل بلایای طبیعی از جمله زلزله مشکل و آسیبی به خانواده ها وارد نشود.
 
وی با اشاره به اینکه کماکان ساخت پروژه ها ادامه دارد و شاهد توجه بیش از پیش خیران نسبت به این مهم هستیم،  گفت: ۴۰ نفر در گروه جهادی و کانون خدمت رضوی فعالیت دارند که تقریبا همه اعضا هم ماهیانه کمک مالی می کنند و هم به صورت عملیاتی در محل ساخت پروژه ها حضور دارند.

گره هایی که گشوده شد
 
 نستوه تصریح کرد: چند کانون خدمت با عناوین مختلف راه اندازی شده که تعدادی بررسی وضعیت خانواده ها را انجام می دهند و برخی به صورت عملیاتی در محل پروژه ها اقدام به فعالیت می کنند، چراکه سعی بر این است تا از ظرفیت ۴۰ نفر عضو کانون حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.
 
وی با اشاره به برکات این کار خیرخواهانه بیان کرد: وضعیت برخی خانواده ها بغرنج بود اما خرسندیم که در عرض یک هفته با یک تصمیم مشکلاتشان حل شد، در زاهدان توانستیم برای سه کودک معلول، سرویس بهداشتی و آشپزخانه ویژه راه اندازی کنیم تا بتوانند در شرایط مساعدی زندگی کنند، با این اقدام سرنوشت برخی خانواده ها تغییر کرد و شرایط خوبی ایجاد شد که این اتفاق های خوب خاطره خوشی را برایمان برجای گذاشته است.
 
وی افزود: همچنین خانه پنج خانواده کپرنشین در روستاهای دور افتاده ایرانشهر از کپر تبدیل به اتاق شد تا خانواده ها از وضعیت نابه سامان رها شوند.
 
نستوه با تاکید بر اینکه که از ظرفیت گروه های جهادی حداکثر استفاده شده است، گفت: با توجه به اینکه کار در کانون خدمات رضوی به شکل منظم و منسجم پیش می رود از خیران عزیز تقاضا داریم اعتماد کنند تا از روند کار و پروژه های ساخته شده بازدید به عمل آورند و با اعتماد کامل کمک های نقدی و وغیر نقدی خود را به منظور ارائه خدمات به محرومان و نیازمندان استان انجام و اقدامات لازم را ارائه دهند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۸۷۱


ارسال