يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷
تنش های طوفان بی سابقه در زاهدان؛
امشب؛ پایداری آب زاهدان پس از ۲۴ ساعت بحران/ طوفان هم مانع عملیات نیروهای جهادی نشد
 
آسیب دیدگی تیرهای برق خط انتقال آب به زاهدان به دلیل طوفان بی سابقه، تنش و قطعی آب را در این کلانشهر رقم زد و باعث رنجیده شدن خاطر شهروندان شد.
به گزارش عصرهامون، طوفان گرد و خاک که از جمعه شب گذشته سیستان و بلوچستان را فراگرفت با خسارت های زیادی همراه شد که آسیب دیدگی تیرهای برق از جمله آن است، اما این مشکل در برخی نقاط مرکز استان بحرانی شد، چراکه به دلیل سقوط تیرها، برق خط انتقال آب زاهدان هم از مدار خارج شد و تنش آبی در این کلانشهر رقم خورد.
 
قطعی که همچنان پابرجاست و هنوز مشکل رفع نشده است، از سویی قرار بود که عملیات اجرایی پنجمین نقطه اتصال خط اول به خط دوم انتقال آب به زاهدان در روز گذشته اجرایی شود که با مشکل قطعی برق و طوفان شدید مواجه شد.
 
با وجود طوفان بسیار شدید و غلظت چندین برابری غبار و شرایط سختی که در استان حاکم و همه ترددها و بسیاری از برنامه ها لغو شده بود، اما عملیات اجرایی پنجمین نقطه اتصال خط اول به خط دوم انتقال آب به زاهدان همزمان با عملیات پایداری شبکه برق این خط انجام شد و با موفقیت به پایان رسید، این اقدام جهادی که به منظور کاهش مشکلات مردم و در شرایط بسیار سخت انجام شد جای تقدیر دارد.
 
قطعی برق ایستگاه ها در پی طوفان شدید
 
در همین راستا با علیرضا قاسمی، مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان گفت و گویی انجام شد که به خبرنگار ما گفت: طبق برنامه از پیش تعیین شده و اطلاع رسانی که صورت گرفت، مقرر شد جهت جبران بخشی از کمبود آب شهر زاهدان در پیک مصرف، در صبح روز شنبه مورخ ۲۴ اسفندماه نسبت به اجرای پنجمین نقطه اتصال خط اول به خط دوم انتقال آب به زاهدان اقدام شود.
 
وی ادامه داد: قرار بود ساعت چهار روز گذشته این اقدام آغاز شود، اما ساعت ۲۳ جمعه شب، طوفان شدید برق ایستگاه ها را قطع کرد و امکان استارت مجدد هم نبود و با شکسته شدن و سقوط تیرهای برق خط انتقال آب مواجه شدیم که نیروهای عملیاتی همچنان در حال تلاش برای ترمیم و برق دار کردن خط هستند.
 
این مقام مسئول اضافه کرد: شب گذشته توانستیم تقریبا خط را برق دار و ۲ پمپ را استارت کنیم که با ۵۰ درصد ظرفیت در حال کار هستیم تا زمانی که نیروها خط را به طور کامل برق دار کنند و شبکه آب پایدار شود.
 
پایداری آب برخی نقاط تا ظهر
 
وی افزود: متاسفانه به مدت ۲۴ ساعت گرفتار قطعی برق شدیم، با این وجود و علی الرغم طوفان شدید و شرایط بسیار سخت، این ریسک را پذیرفتیم و طی اقدامی جهادگونه عملیات اتصال خط اول به خط دوم انتقال آب به زاهدان با موفقیت انجام شد.
 
قاسمی گفت: آبرسانی سیار در بخشی از نقاط زاهدان که دچار تنش شده اند در حال انجام است و مشکل قطعی آب مهرشهر و زیباشهر تا ظهر برطرف و پس از آن شبکه آب انقلاب و پاستور وارد می شود، همه تلاشمان را می کنیم که تا شب شهر به حالتی برسد که همه نقاط آبدار شود.
 
وی اضافه کرد: در صورت برق دار شدن خط تا عصر امروز، امشب شرایط آبی در همه نقاط زاهدان پایدار می شود.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۸۸۱


ارسال