يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,9 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۰
قهرمان کیک بوکسینگ جهان مطرح کرد؛
جمهوری اسلامی؛ نظامی مقتدر و مردمی/امنیت پایدار و اقتدار ملی ایران در جهان، رخ نمایی می کند
 
عباس شیبک با بیان این که جمهوری اسلامی، نظامی مقتدر و مردمی است، گفت: امروز امنیت پایدار و اقتدار ملی ایران در جهان، رخ نمایی می کند.
عباس شیبک، قهرمان کیک بوکسینگ جهان با بیان این که نظام جمهوری اسلامی ایران بر مبنای حکومت مردم‌ بر مردم  بنا شده است، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: اولین ویژگی انقلاب اسلامی ایران، ایدئولوژیک بودن آن است که باید آن را از سایر انقلاب‌ها جدا دانست، چراکه مردم با توکل به خدا و دستورات دینی، مذهبی به جنگ ستمکاران رفتند و همانطور که وعده الهی بود، برای ساختن سرنوشت خودشان به دست خود، پیروز شدند.
 
وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های انقلاب اسلامی علاوه بر نقش بی‌بدیل مردم در پیروزی، استمرار و بقای آن، عنصر رهبری انقلاب است که در آن رهبر، به عنوان فقیه زمان، عادل، گره گشای مشکلات و راهنمای ملت و دولت نقش بسزایی ایفا می کند.
 
تقدیم شهدا از میان مردم؛ افتخاری دیگر در ایران
 
به گفته شیبک، مردم در انقلاب اسلامی به دنبال آزادی از چنگال زورگویان زمان، عدالت خواهی، اجرای احکام اسلامی و حاکمیت همه ‌جانبه اسلام در همه‌ ابعاد بودند، یکی دیگر از افتخارات نظام جمهوری اسلامی که در عین حال مردمی بودن آن را تثبیت می کند، تعلق شهدای انقلاب اسلامی به همه اقشار مردمی است، شهدای ما هرگز به خاطر رفاه و پست گرفتن جان خود را نثار نکردند، آنها جانشان را فدا کردند تا اسلام و ایران پایدار بماند و هموطنانشان در آرامش و آزادی باشند.
 
وی اضافه کرد: دفاع از اسلام، انقلاب و به تعبیر امام خمینی (ره)، اسلام ناب محمدی و مقابله با اسلام آمریکایی، از خواسته ‏های بی‏ چون و چرای امام فقید ـ رضوان الله تعالی علیه ـ است که همچنان ادامه دارد.
 
مربی تیم ملی ووشو افزود: 42 سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و مسیر حرکت کشور در سایه این واقعه شکوهمند دستخوش فراز و نشیب‌های متعددی شده که به طور طبیعی امکان وقوعش برای هر انقلابی وجود دارد، اما با تمام این اوصاف همواره کشور از هر عرصه‌ای سربلند بیرون آمده و نه تنها قوی‌تر در این مسیر قدم برداشته که روز به روز به افتخارات جدید دست پیدا کرده است.
 
رمز کسب افتخارات درخشان و پیشرفت های شگفت‌آور
 
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در بیانیه گام دوم ضمن اشاره به دستاوردهای دهه‌های اخیر پس از وقوع انقلاب اسلامی، عنوان کردند که به رغم همه‌ این مشکلات طاقت‌فرسا، جمهوری اسلامی روزبه‌روز گام‌های بلندتر و استوارتری به جلو برداشته و شاهد جهادهای بزرگ، افتخارات درخشان و پیشرفت های شگفت‌آور در ایران اسلامی هستیم‌، عظمت پیشرفت های ملت ایران بر پایه "خود باوری"، "همبستگی" و "ما می توانیم" بوده است.
 
شیبک گفت، قانون اساسی ایران‌ ماهیت دینی دارد و متأثر از احکام و موازین اسلام است، اما به طور کامل در قالب عبارات و اصطلاحات حقوق اساسی مدرن به نگارش درآمده، در جمهوری اسلامی ایران، یک نظام سیاسی مردم‌ سالار دینی و قانون اساسی به عنوان میثاق ملی کشور نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای را ایفا می‌کند.
 
وی تصریح کرد: ‌‌در قانون اساسی جایگاه و نقش مردم در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی وامنیتی در تعیین سرنوشت خویش و مشارکت سیاسی به عنوان یک حق، بلکه بالاتر از آن، به عنوان تکلیف و مسئولیت نیز پذیرفته و به رسمیت شناخته شده است.
 
این چهره شاخص ورزشی اذعان کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با مبنا قرار دادن حاکمیت ملی، راه‌های اعمال آن را از طریق انتخابات، رفراندوم، همه‌پرسی و سایر روش هایی که به آن تحقق می‌بخشد، فراهم آورده و به ‌گونه‌ای تنظیم شده که بین حاکمیت دینی و مردم ‌سالاری دینی، یک تلفیق و هماهنگی به وجود آمده است.
 
وفاداری و حماسه آفرینی؛ ویژگی بارز ملت جمهوری اسلامی ایران
 
وی با بیان این که نقش مردم در شکل‌ گیری یک نظام خیلی مهم است، افزود: به طور قطع بدون حمایت مردم هیچ پیشرفت و امنیتی چه در سطح منطقه و چه در جهان نخواهیم داشت، مردم ایران با ویژگی وفاداری و حماسه آفرینی، مرزداری، فرهنگ و تمدن غنی، به خوبی توانسته اند این انقلاب را به پیروزی برسانند و آن را به عنوان الگوی برتر وحدت و برادری و زیست مسالمت آمیز به دنیا معرفی كنند.
 
 به گفته شیبک، امنیت پایدار در کشور عزیزمان و به ویژه سیستان و بلوچستان  و دیگر مرزهای ایران اسلامی با همكاری مردم به دست آمده است، حضور گسترده مردم در صحنه های مختلف انقلاب برای سرنگون كردن حكومت ظلم و ستم شاهنشاهی مهمترین ویژگی ماندگاری این نظام است كه در سالیان گذشته به خوبی توانسته عظمت و ابهت خود را به دنیا عرضه كند.
 
ایران؛ نماد قدرت و پایداری در جهان
 
وی ادامه داد: دشمنان ایران همواره با ترفندهای مختلف، اعمال تحریم و فشار و انجام اقدام های تروریستی به دنبال ضربه زدن بوده اند که با هوشیاری ملت خنثی شده، نظام ایران براساس حکومت مردم بر مردم بنا شده یعنی خود مردم سرنوشت و آینده خود را انتخاب می کنند نه بیگانگان، همه می دانند که ما چقدر در عرصه های مختلف  پیشرفت داشته ایم، چه خون دلها خورده و جوانانی را ازدست داده ایم تا ایران به عنوان نماد قدرت و پایداری وازهمه مهمتر کشوری با امنیت پایدار در جهان رخ نمایی کند.
 
رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان بیان کرد: درست است که ما این روزها مشکلات زیادی داریم که  به طور قطع حق مردم نیست وآن هم براثر بی لیاقتی برخی افراد به ظاهر مسئول ایجاد شده است، کسانی که با رانت خواری، پارتی بازی و  برخی مسائل سیاسی به جایی رسیده اند و به عنوان ستون پنجم دشمن نقش ایفا می کنند، ولی همه بدانند هیچ ایرانی حاضر نیست کوچکترین دست درازی به آب و خاک این کشور شود، با جرات می توان گفت مردم با اصل نظام ما مشکلی ندارند، کشورشان را بعد از خدا ستایش و مانند ناموس خود ازآن محافظت می کنند.
 
وی با بیان این که آینده این کشور به دست جوانان آن ساخته خواهد شد، ابراز امیدواری کرد: همانطور که مقام معظم رهبری به جوانان اعتماد دارند، برخی مسئولان دست از سیاست زدگی بردارند و به این قشر اعتماد کنند، به امید روزهای بهتر که به طور قطع در راه است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۲۳۴


ارسال