پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱
معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد؛
60 درصد موارد جدید شناسایی شده به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا هستند
 
مهدی طباطبایی گفت: بر اساس آزمایشات در حال انجام، 60 درصد موارد جدید شناسایی شده کرونا در سیستان و بلوچستان به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا هستند.
مهدی طباطبایی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در آزمایشاتی که در حال انجام است بیش از 60 درصد موارد جدید شناسایی شده کرونا در سیستان و بلوچستان به ویروس جهش یافته انگلیسی مبتلا هستند.

وی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان نگرانی از جایگزینی ویروس جهش یافته انگلیسی با ویروس قبلی وجود دارد، دنیا بیش از یک سال درگیر بیماری کروناست.

این مقام مسئول تصریح کرد: هفت آوریل مصادف با 18 فروردین ماه سالروز تأسیس سازمان جهانی بهداشت به عنوان روز جهانی بهداشت و امسال هم به عنوان سال مدافعان سلامت از سوی این سازمان نامگذاری شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: در سال جاری شعار سازمان جهانی بهداشت، تمرکز روی هدف ایجاد جهانی برابر و سالم‌تر برای همه بوده و رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بزرگترین کمک در راستای تقدیر از مدافعان سلامت است.

طباطبایی ضمن ابراز نگرانی از روند افزایشی موارد مثبت در استان افزود: تعداد افراد کرونا مثبت شناسایی شده نسبت به 2هفته گذشته افزایش 2 برابری داشت که بسیار نگران کننده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۴۷۲


ارسال