سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۹
سرپرست مرکز بهداشت ایرانشهر؛
خطر اپیدمی کرونای انگلیسی بسیار خطرناک است/برخورد قاطع با متخلفان محدودیت های کرونا
 
محمد جهانگیری با بیان این که با متخلفان محدودیت های کرونایی برخورد قانونی می شود، گفت: کرونای انگلیسی بسیار خطرناک است و باید جدی گرفته شود.
به گزارش عصرهامون محمد جهانگیری، سرپرست مرکز بهداشت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: با توجه به حساسیت های موجود و شرایط کشور از حیث شیوع کرونا و افزایش موارد ابتلا به کرونای انگلیسی و تغییر رنگ شهرستان از آبی به زرد و سپس نارنجی و خطرات احتمالی ناشی از شیوع گسترده این بیماری در میان مردم کلیه ادارات، سازمان های دولتی و خصوصی، اصناف، مکان های تجمعی، پاساژها موظف به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی هستند و در صورت مشاهده عدم رعایت با گزارش کارشناسان این ارگان و با هماهنگی دادستان مکان مورد نظر تعطیل و غیر فعال می شود.

وی افزود: تمامی ادارات ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی بوده و باید از ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک خودداری کنند و در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی مدیر آن اداره ملزم به پرداخت جریمه می شود.

سرپرست مرکز بهداشت ایرانشهر تصریح کرد: سیستم نوبت دهی الکترونیکی در محل های توزیع اقلام یارانه ای تنظیم بازار فعال تا از این طریق از ازدحام جمعیت جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: واکسیناسیون کووید_۱۹ پاکبانان در دستور کار مرکز بهداشت ایرانشهر قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: برگزاری هر گونه تجمع از قبیل مراسم عروسی و عزا ممنوع بوده و اطلاع رسانی به وسیله بخشداری ها، دهیاری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام شود و برخورد با متخلفین از طریق مراجع قانونی در دستور کار مرکز بهداشت و ارگان های ذیربط قرار گرفته است.

این مقام مسئول عنوان کرد: بازارهای هفتگی از جمله جمعه بازار تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

جهانگیری خاطر نشان کرد: کلیه مدارس و دانشگاه ها تعطیل و آموزش به صورت غیرحضوری و مجازی انجام می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۵۵۲


ارسال