سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۷
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان:
سامانه بارشی سیستان و بلوچستان را فرا می گیرد
 
محسن حیدری گفت:از بعد از ظهر سه شنبه سامانه بارشی در ارتفاعات نیمه شمالی سیستان و بلوچستان فعال می شود و در روزهای آینده برخی نقاط دیگر استان را نیز دربر می گیرد.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از بعدازظهر سه شنبه بارش های همرفتی ابتدا نیمه شمالی استان و سپس در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه علاوه بر این مناطق، ارتفاعات شرقی، مرکزی و جنوبی استان را فرا می گیرد.

وی افزود: رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید و احتمال تگرگ از جمله پدیده های مورد انتظار از این سامانه هم رفتی در نقاط مختلف استان است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به ویژگی بارش های همرفتی در رگبارهای شدید در بازه زمانی کوتاه، احتمال آبگرفتگی معابر نیز وجود دارد.

حیدری گفت: عمده آثار مخاطره آمیز شرایط پیش رو لغزندگی جاده های مواصلاتی، احتمال جاری شدن روان آب در مسیل های خشک به ویژه در روز پنج شنبه و احتمال برخورد صاعقه است.

وی اضافه کرد: وقوع تندباد های لحظه ای به همراه خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی نیز دور از انتظار نیست.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان افزود: توصیه می شود در زمان رانندگی احتیاط لازم در دستور کار قرار گیرد و از تردد و توقف بستر و حاشیه مسیل ها به طور اکید خودداری شود. کوهنوردان نیز با توجه به احتمال بالای برخورد صاعقه از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۶۳۷


ارسال