سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۹
مدیر کل راهداری خبر داد؛
خستگی و خواب آلودگی عامل اصلی تصادفات جاده‌ای/افزایش مجتمع های بین راهی در شمال سیستان و بلوچستان
 
ایوب کرد گفت: تعداد مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی شمال سیستان و بلوچستان به 29 مجتمع افزایش یافت
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: با افتتاح 6 مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در سال 99 تعداد این مجتمع در حوزه محورهای مواصلاتی تحت پوشش این اداره کل به 29 مجتمع افزایش یافت.

وی افزود: خستگی و خواب آلودگی از عوامل اصلی تصادفات جاده‌ای به ویژه در جاده‌های کویری است که این مجتمع‌ها می‌توانند نقش مهمی در کاهش این مشکلات داشته باشند.

این مقام مسئول فراهم شدن زمینه اشتغال و افزایش سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان را از دیگر مزایای ایجاد مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی عنوان کرد و گفت: این مجتمع‌ها با دارا بودن امکاناتی نظیر جایگاه سوخت، رستوران، غرفه های تجاری، نمازخانه و سرویس بهداشتی به کاربران جاده ای خدمات ارائه می دهند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اذعان کرد: با توجه به وسعت و فاصله زياد بين مراكز جمعيتي استان علاوه بر 29 مجتمع خدمات بین راهی موجود، در سال جاری 8 مجتمع دیگر در محورهای زاهدان – خاش، زابل - زهک، زابل – زاهدان، گوهر کوه و میرجاوه به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اهمیت نظارت بر مجتمع خدمات رفاهی بین راهی ادامه داد: در شرایط کرونایی کارشناسان حوزه فنی و نظارت این اداره کل با حضور در مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین راهی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد کرونا وضعیت این مراکز را بررسی می نمایند.

کرد با تاکيد بر اهميت برخورداری از ديدگاه های مسافرين و ارزيابی نظرات برای ارتقای سطح خدمات به هموطنان گفت: مسافرين می توانند هنگام مراجعه و استفاده از تاسيسات جاده ای با ارائه نظرات و پيشنهادات به مسئولين و دست اندركاران مجتمع های خدماتی رفاهی، آنان را برای ارائه خدمات بهينه تر ياری و مساعدت کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۶۴۲


ارسال