سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۳
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال سیستان و بلوچستان:
میزان حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی در سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد
 
محمد دیوجان گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کار، حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی سال جاری به دفاتر کاریابی سیستان و بلوچستان ابلاغ شد.
محمد دیوجان، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس این دستورالعمل، حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی داخلی مبلغ 45 هزار تومان (بدون احتساب ارزش‌افزوده) و در دفاتر کاریابی خارجی مبلغ  ۶۵ هزار تومان (بدون احتساب ارزش‌افزوده) تعیین شده است.

وی اظهار داشت: در صورت انصراف کارجـو از فرآیند به‌کارگماری وجـه پرداختی بابت ثبت‌نام و مشاوره شـغلی به وی مسـترد نمی‌شود و اما چنانچه به همراه ثبت‌نام کارجو، فرآیند مشاوره شغلی انجام نشود پنجاه‌درصد حق‌الزحمه ثبت‌نام و مشاوره شغلی کسر خواهد شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه حق‌الزحمه به‌کارگماری دفاتر کاریابی غیردولتی داخلی که از کارجو دریافت می‌شود، حداکثر پنجاه‌درصد حداقل دستمزد ماهیانه مصوب شورای عالی کار در سال 1400 است، ادامه داد: برای قراردادهای کمتر از یک سال حق‌الزحمه به نسبت ماهه‌ای کارکرد محاسبه خواهد شد.

دیوجان گفت: درصورتی‌که دستمزد ثابت بکار گمارده بیشتر از حداقل دستمزد اعلام‌شده از سوی شورای عالی کار باشد، ۳۰ درصد تفاوت حقوق کارجو با حداقل دستمزد اعلام‌شده در سال ۱۴۰۰ به حق‌الزحمه دریافتی از کارجو اضافه خواهد شد و همچنین کاریابی حق دریافت حق‌الزحمه به‌کارگماری برای مدت اشتغال کمتر از یک ماه را ندارد. 

وی افزود: دفاتر کاریابی می‌توانند در خصوص برخی مشاغل ساختمانی و روزمزد (هشت درصد) دستمزد روزانه دریافتی کارجو را به‌عنوان حق‌الزحمه به‌کارگماری دریافت کنند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه دستورالعمل حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی به تمامی دفاتر کاریابی سطح استان ابلاغ شده است تاکید کرد: عدم رعایت هریک از بندهای اعلام‌شده، تخلف محسوب می شود و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با همکاری انجمن صنفی کاریابی‌ها، موظف به رسیدگی موضوع هستند.

دیوجان اضافه کرد: مشروح ابلاغیه حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی در سال ۱۴۰۰، بر روی سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی www.sb.mcls.gov.ir قرار دارد.  

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۶۷۵


ارسال