يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹
در آستانه ماه مبارک رمضان انجام شد؛
بازار قنادان زیر ذره بین انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان/ قیمت زولبیا، حلیم و آش تعیین شد
 
علیرضا کیخایی، رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان زاهدان گفت: قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه در قنادی های سطح شهر از قرار 38 هزار و 500 تومان تعیین شد.
علیرضا کیخایی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و استقبال از شیرینی خاص این ماه، میزان فروش و فعالیت قنادان بیشتر از سایر ایام سال است، در این راستا جلسه نرخ گذاری با اتحادیه قنادان، آبمیوه و بستنی در زاهدان تشکیل شد.

وی افزود: هر کیلو زولبیا و بامیه از قرار 38 هزار و 500 تومان نرخ گذاری و در این زمینه دو مصوبه نیز اعمال شد، مبنی بر اینکه کیفیت محصولات درجه یک و در هر جعبه حتما باید دو سوم آن بامیه و یک سوم زولبیا باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: در ادامه این جلسه نرخ حلیم و آش رشته نیز مصوب و قرار شد هر کیلو حلیم 30 هزار تومان و آش رشته 26 هزار تومان به مردم عرضه شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سیستان وبلوچستان، استانی مصرف کننده است و هزینه ها نسبت به سایر استان ها در آن بالاتر بوده، در این جلسه نرخ پایینتر از آنچه اتحادیه اعلام کرد مصوب شد و این میزان نرخ گذاری نسبت با استان های دیگر کمتر است.

کیخایی اذعان کرد: مردم می توانند هر گونه گران فروشی، انتقاد و پیشنهادی که در این زمنیه دارند را با سامانه 124 ستاد خبری سازمان صمت استان در میان گذاشته تا در اسرع وقت به موضوع مدنظر رسیدگی شود.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان زاهدان خاطر نشان کرد: واحدهای تولیدی مکلف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و اتحادیه نیز به صورت ویژه بر عملکرد آنها نظارت می‌کند و در صورت مشاهده تخلف، واحد متخلف را به نهادهای نظارتی معرفی خواهد کرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۶۸۳


ارسال