شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در زندگی، قوانین بسیاری برای خوشبختی وجود دارد که در این مطلب به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.
به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هر فردی از خوشبختی تعریفی دارد و به گونه‌ای آن را معنا می‌کند؛ به طوری که برخی از افراد پول و مادیات را دلیل خوشبختی می‌دانند و عده‌ای دیگر به مسائل اخلاقی و انسان به چشم خوشبختی نگاه می‌کنند و آن‌ها را در زمره دارایی‌های هر انسانی بر می‌شمرند.

خوشبختی می‌تواند سلامتی، خانواده سالم و خوب، آرامش و داشتن امکاناتی باشد که هر فردی را از دیگری بی نیاز می‌کند و در این میان، نمی‌توان به راحتی از پول به عنوان یک دغدغه مهم در زندگی افراد چشم پوشی کرد و آن را نادیده گرفت، امّا نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که نباید آن قدر به آن فکر کرد و تمام زندگی شود که تا به خود بیاییم از دیگر مسائل مهم نیز غافل شویم و چشممان را به روی خوشبختی‌های دیگر زندگیمان ببندیم.

موهبت و نعمت‌های خود در زندگی را بشمرید نه مشکلاتتان را

بسیار اتفاق افتاده است که با افرادی در زندگی روبرو می‌شویم که همیشه ناامید هستند و فقط مشکلات پیش چشم آن‌ها می‌آید و از موهبت و نعمت‌های حاضر در زندگی خود غافل هستند؛ به طوری که حتی وقتی با آن‌ها صحبت می‌کنیم اولین چیزی را که به صورت فهرست وار بیان می‌کنند مشکلاتشان است و این ناشی از غرق شدن و بزرگ کردن تمامی مسائل و مشکلات زندگیشان است.

امّا یکی از قوانین خوبی که می‌توان برای احساس خوشبختی در زندگی وضع کرد این است که به داشته‌های خود نگاه کنید و موهبت و نعمت‌های خود در زندگی را بشمرید و آن‌ها را یادداشت کنید و بدانید که دارایی و خوشبختی همیشه به پول داشتن نیست چرا که اگر اهمیت آن در زندگی و خوشبختی را نمی‌توان کتمان کرد، امّا همیشه نعمت‌هایی در زندگی ما وجود دارند که حسرت بسیاری از افراد است و یاد بگیریم همیشه قدردان و سپاسگزار داشته هایمان باشیم.

در لحظه زندگی کنید

در زندگی با افراد متفاوتی روبرو شده ایم که همیشه نگران هستند و در گذشته و یا آینده خود زندگی می‌کنندو همین موضوع باعث مشکلات و نگرانی‌هایی برای آن‌ها شده و در حقیقت، استرس و نگرانی‌های ناشی از زمان گذشته و آینده بلای جان آن‌ها شده است چرا که آن‌ها در دو حالت حسرت و ناراحتی گذشته خود و یا نگرانی از آن چه که در آینده برایشان رخ می‌دهد قرار دارند و این موضوع نگران کننده‌ای است.

موضوعی که تمامی افراد باید به آن توجه کنند این است که در لحظه زندگی کنند و این موضوع بسیار مهمی است. چرا که زندگی کردن در لحظه باعث می‌شود که بخش عمده‌ای از نگرانی و حسرت افراد برطرف شود و از طرفی دیگر، آن‌ها بتوانند از زمان حال خود نهایت بهره را ببرند.

بگویید دوستت دارم

گفتن جمله " دوستت دارم " و ابراز علاقه کردن به انسان‌های مهم و ارزشمند، گزاره مهمی در زندگی هر فردی است که این روز‌ها نباید از آن غافل شد. زیرا همین دوستت دارم‌ها معجزه‌های بسیاری را در زندگی افراد به وجود می‌آورند. بنابراین, تا دیر نشده است از معجزه این جمله غافل نشوید.

بخشنده باشید نه گیرنده

بخشندگی، موهبتی است که برخی از افراد از آن برخوردار هستند؛ به طوری که فی نفسه، بخشندگی در وجود آن هاست و در حقیقت، و بدنبال این نیستند که در قبال کمک و بخشندگی که به دیگران کرده اند چیزی دریافت کنند و با تمام وجود این کار را می‌کنند. این موضوع می‌تواند قانونی برای خوشبختی ما باشد چرا که وقتی بخشندگی را یاد بگیریم و آن را عملی کنیم، خودمان نیز به آرامش دست پیدا می‌کنیم.

در هر چیزی و هرکسی خوبی‌ها را جستجو کنید

همه انسان‌ها دارای نقاط ضعف و قوتی هستند که این مثبت و منفی‌ها در هر فردی متفاوت است، اما این بدان معنا نیست که برخی خوب یا بد مطلق هستند و تنها وجه تمایز آن‌ها این است که خوبی‌ها و یا بدی‌های برخی بیشتر و یا کمتر است. بنابراین، بهترین کار این است که یاد بگیریم در هر چیز و هر کسی خوبی‌ها را جستجو کنیم و همیشه به دنبال نقطه ضعف و بدی‌ها و مشکلات نباشیم و عینک خوشبینی داشته باشیم. زیرا این کار باعث می شود که هم خودمان آرامش پیدا کنیم و هم به دیگران آرامش دهیم.

هر روز دعا کنید

" الا بذکرالله تطمئن القلوب " یاد خدا آرامش دهنده دل هاست. آیه‌ای که همیشه در شرایط‌های مختلف زندگی شنیده ایم و این واقعیتی انکارناپذیر است که دعا کردن می‌تواند در لحظه‌های تلخ و شیرین زندگی معجزه آفرینی کند. بنابراین، دعا کردن را قانون روزانه زندگی خود کنید تا از طریق آن به خوشبختی کامل برسید.

هر روز حداقل یک کار خوب انجام دهید.

در زندگی اولویت داشته باشید.

اجازه ندهید مسائل کوچک و خیالی شما را آزار دهد.

عادت همین الان انجامش بده را تمرین کنید.

زندگیتان را با خوبی پر کنید.

خندیدن و گریه کردن را بیاموزید.

لبخند بزنید تا دنیا به شما لبخند بزند.

از هیچ چیز یا هیچ کس نترسید.

در سختی‌ها به خدا توکل کنید.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۰۴


ارسال