يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تیمور باقری از پرداخت تسهیلات ۶ میلیون تومانی به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی سیستان وبلوچستان برای جبران خسارت کرونا خبر داد.
 تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: 2 میلیون و و 83 هزار و 519 مسافر سال گذشته در قالب 243 هزار و 51 سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سواری كرايه برون شهری در این استان جابجا شدند.

وی افزود: جابجایی مسافر این مدت در استان نسبت به مشابه سال گذشته با 3 میلیون و 12 هزار و 465 مسافر و 306 هزار و 702 سفر کاهش 31 درصدی در جابجایی مسافر و 21 درصدی در تعداد سفر را نشان می دهد.

این مقام مسئول ادامه داد: 62 درصد جابجایی مسافر این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به داخل استان و 38 درصد به خارج استان انجام شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان درباره وضعیت حمل و نقل عمومی برون شهری و چگونگی رعایت الزامات بهداشتی گفت: از همان روزهای نخست شیوع این ویروس تمام الزامات و پروتکل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا نظیر فاصله گذاری اجتماعی به شرکت های حمل و نقل عمومی مسافر استان ابلاغ و نظارت های دوره ای در این زمینه توسط همکاران ما به طور مرتب درحال انجام است.

وی با بیان اینکه در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش مسافر و سفرهای بین استانی، رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری دچار ضرر و زیان شدند، افزود: با پیگیری های به عمل آمده توسط این اداره کل پرداخت تسهیلات بانکی به مبلغ 120 میلیون ریال برای شرکت های حمل و نقل عمومی( به ازای هر نفر شاغل) و 60 میلیون ریال برای رانندگان این دسته از ناوگان حمل و نقل عمومی در حال انجام است.

باقری خاطر نشان کرد: در حال حاضر 2 هزار و 584 راننده مسافری فعال، 906 دستگاه ناوگان اتوبوسی، هزار و 447 دستگاه ناوگان مینی بوسی و 755 دستگاه ناوگان سواری فعال در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۰۸


ارسال