سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱
رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر؛
کرونای انگلیسی مرگبارتر از نوع چینی است/ مراقب خیز شیوع کرونا در تجمعات ماه مبارک رمضان‌ باشیم
 
محمد جهانگیری گفت: ویروس جهش یافته کرونا، معروف به کرونای انگلیسی، از قدرت سرایت‌ پذیری بیشتری برخوردار و کشنده تر است.
به گزارش عصرهامون محمد جهانگیری، رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: اکنون در کشور در پیک چهارم کرونا قرار گرفتیم که در شرایط فعلی سیستان و بلوچستان و شهرستان ایرانشهر درگیر وضعیت خطرناک این ویروس هستند.

وی افزود: در شرایط کنونی قالب بیماری کرونا از نوع انگلیسی بوده که قدرت سرایت و کشندگی بالایی نسبت به نوع قبلی دارد.

رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر تصریح کرد: در دو هفته اخیر در ایرانشهر با رشد چشم گیر آمار مبتلایان به کرونا مواجه شدیم که برخی بیماران به صورت سرپایی مورد معاینه و ویزیت قرار گرفتند و بعضی افراد هم که با شرایط حاد کرونا روبرو بودند، تحت مراقبت و بستری در بیمارستان قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: در همین مدت کوتاه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم باعث شد که وضعیت رنگ بندی ایرانشهر از نطر شرایط بیماری کرونا از آبی به زرد و سپس نارنجی تغییر وضعیت دهد و این نشان دهنده موقعیت خطرناک برای شهرستان بوده است.

وی عنوان کرد: اکنون در ماه مبارک رمضان قرار داریم و امکان دارد در این زمان با افزایش تجمعات اجتماعی و صف های طولانی در مکان های عمومی روبرو شویم که این به نوبه ی خود در راستای افزایش و انتقال بیماری کرونا انگلیسی بسیار هشدار دهنده بوده و شهروندان عزیز باید تا حد امکان از حضور در این فضاها خودداری کنند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: شهروندان ایرانشهری در این وضعیت خطرناک بیماری کرونا حتما سعی کنند در خانه بمانند و در صورت ضرورت از خانه هایشان خارج شوند و با حضور در اجتماع باید حتما پروتکل های بهداشتی خصوصا استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را در اولویت قرار دهند.

این مقام مسئول بیان کرد: کسبه، بازاریان و اصناف ایرانشهر باید برای کاهش و پیشگیری هر چه بیشتر کرونا همسویی و همگامی لازم را با مرکز بهداشت این شهرستان داشته باشند تا با توکل بر خدا و سربلندی بتوانیم این موج بیماری را هم پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۱۵


ارسال