سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۱
در دیدار با معاون برنامه و بوجه کشور در امور آموزش و پرورش عمومی وسازمان فنی و حرفه ای کشور مطرح شد؛
تخصیص 10میلیارد تومان اعتبار برای آموزش های مهارتی سواحل مکران/ اشتغالزایی مردم چابهار عامل توسعه صنعت جنوب شرق می شود
 
معاون سازمان برنامه و بودجه امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای کشور گفت: در بحث بودجه توسعه سواحل مکران دوره های مهارتی شهرستان چابهار به صورت ویژه دیده شده و حدود 10 میلیارد تومان برای آموزش های مهارتی اختصاص داده شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، رحمدل بامری؛ فرماندار ویژه شهرستان چابهار در دیدار با معاون برنامه و بوجه کشور در امور آموزش و پرورش عمومی وسازمان فنی و حرفه ای کشور با اشاره به ظرفیت ها جنوب سیستان و بلوچستان بیان کرد: آموزش فنی و حرفه ای امروز در جامعه ما با توجه به امر مهم اشتغالزایی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید برای حل مشکل بیکاری جوانان و افراد جویای کار اقدامات شاخص انجام شود.
 
وی افزود: در شهرستان چابهار با وجود مشکلات و معضلات فراوان باز هم اقدامات موثری برای آموزش در حال انجام است اما خواستاریم مسئولین کشوری و استانی نسبت به سواحل مکران در راستای اشتغالزایی و توسعه اقتصادی نگاه ویژه ای داشته باشند.
 
فرماندار ویژه چابهار تصریح کرد: باید در چابهار زمینه اجرا و برگزاری دوره های تخصصی جوشکاری و دیگر دوره های تخصصی که نیاز شرکت پتروشیمی می باشد را تسریع ببخشیم تا علاوه بر توسعه صنعت، شاهد اشتغالزایی و بهبود معیشت زندگی خانواده ها باشیم.
 
وی گفت: در حال حاضر نیاز مبرم شهرستان چابهار تربیت نیروی ماهر فنی است و هرچه زودتر باید مرکز جوش پتروشیمی مراد آباد و مرکز مهارت آموزی حاشیه شهر کمب راه اندازی شوند و همچنین بیشتر رشته های آموزش و پرورش به سمت و سوی رشته های فنی و حرفه ای سوق داده شود.
 
مهرداد راهداری؛ معاون سازمان برنامه و بودجه امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای کشور گفت: حوزه آموزش های مهارتی، فنی و حرفه ای جزء اولویت اصلی سازمان می باشد و تلاش ما برگزاری دوره های مختلف و متناسب با نیاز هر منطقه با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های موجود آن است.
 
وی ادامه داد: در بحث بودجه توسعه سواحل مکران دوره های مهارتی شهرستان چابهار به صورت ویژه دیده شده و حدود 10 میلیارد تومان برای آموزش های مهارتی اختصاص داده شد.
 
پیچ؛ معاون بودجه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه ای چابهار در حال اجرای دوره های بروز و نیاز شهرستان است و در صورت نیاز به رشته های جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آمادگی کامل برای رشته های جدید را دارد و از نظر تامین منابع مالی مشکلی وجود ندارد.
 
عبدالحمید نارویی؛ رئیس آموزش فنی و حرفه ای شهرستان چابهار با اشاره به نیازمندی های شهرستان در خصوص پروژه های عظیم شهرستان بیان کرد: این پروژه های در حال احداث با هدف تربیت نیروهای ماهر صنایع پتروشیمی و فولاد و آموزش متقاضیان مهارت آموزی در خوشه های خدمات، صنعت و کشاورزی در  حاشیه شهر کمب و مراد آباد در حال ساخت  است.
 
وی افزود: با توجه به موقعیت شهرستان چابهار و راه اندازی کارخانجات و شرکت های بزرگ نیاز شدید این شهرستان تربیت نیروی ماهر و نیمه ماهر است و باید زیر ساخت ها جهت اجرای دوره های تخصصی آماده شود.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۲۰


ارسال