شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۸
در پی شیوع موج چهارم کرونا صورت گرفت؛
تمدید غیر حضوری پروانه کار اتباع خارجی به منظور قطع زنجیره کرونا
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از تمدید خودکار اعتبار پروانه کار اتباع خارجی به منظور قطع زنجیره کرونا خبر داد.
 مهرداد جهاندیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: تمدید غیر حضوری پروانه کار اتباع خارجی به دلیل شیوع موج چهارم کرونا و در راستای قطع زنجیره ی ابتلا به این ویروس و حفظ سلامتی کارکنان و مراجعین انجام می شود.
 
وی اظهار کرد: بر این اساس، اعتبار پروانه کار اتباع خارجی شاغل که اعتبار پروانه کار آنها در فروردین ماه سال جاری منقضی می شود، بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر استان به مدت دو ماه تا تاریخ ۳۱ خرداد امسال تمدید شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: طبق ماده ۱۲۱ قانون کار، اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول به کار شوند، مگر آنکه دارای روادید ورود با حق کار باشند و مطابق قوانین و آیین نامه های مربوطه پروانه کار دریافت کنند.

جهاندیده افزود: همچنین بر اساس ماده ۱۸۱ قانون کار، کارفرمایانی که اتباع بیگانه فاقد پروانه کار یا مدت پروانه کار منقضی شده (نامعتبر) را به کار بگیرند، یا اتباع بیگانه را غیر از آنچه در پروانه کار آنها قید شده به کار دیگری گمارند یا در مواردی که رابطه کاری و استخدامی تبعه بیگانه با کارفرما قطع شود، مراتب را به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام نکنند، با توجه به شرایط، خاطی محسوب می شوند و به مجازات حبس از ۹۱ روز تا ۱۸۰ روز و همچنین جرایم نقدی محکوم خواهند شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۴۰


ارسال