شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار:
سرعت انتشار کرونای انگلیسی نگرانی جدی تلقی می شود/ ماسک زدن راهکاری امن و واکسنی ایمن در مقابل کرونا
 
عبدالرسول خدمتی در خصوص گونه جهش یافته کرونا گفت: سرعت انتشار و سرایت پذیری بیشتر بیماری دو عامل نگران کننده در خصوص کرونا انگلیسی است.
به گزارش عصرهامون، عبدالرسول خدمتی؛ رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: دوره نهفتگی ویروس کرونای رایج ۲ تا ۱۰ روز است در حالی که دوره نهفتگی ویروس کرونای انگلیسی ۲۴ تا ۴۸ ساعت است و این موضوع نشان‌دهنده افزایش سرایت و شدت واگیری این ویروس است که در مدت کوتاهی علائمی مانند کرونا رایج اما به نسبت شدیدتر را در فرد مبتلا نمایان می کند.

وی افزود:با انتشار ویروس افراد بیشتری مبتلا می شوند و قطعا مرگ و میر ناشی از این گونه جهش یافته نیز افزایش خواهد یافت.

رییس مرکز بهداشت چابهار تصریح کرد: در گونه جهش یافته کرونا با کاهش سن ابتلا مواجه هستیم و از سوی دیگر افزایش خطر مرگ و میر در افراد مسن که گروه های پر خطر در کرونا هستند.

وی ادامه داد: راهکارهای پیشگیری از کرونا انگلیسی استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و رعایت بهداشت فردی است که در این میان توصیه می شود گروه های پر خطر از دو ماسک پارچه ای و سه لایه برای ایمنی بیشتر استفاده کنند.

خدمتی در خصوص برگزاری مراسمات عروسی و عزا و هرگونه مراسمات تجمعی و دورهمی تاکید کرد: برگزاری مراسمات و دورهمی ها بیشترین نقش را در انتقال و شیوع بیماری کرونا دارد، بنابراین اکیداً توصیه می‌شود که از حضور در دورهمی‌های خانگی به خصوص در زمان پیک و شیوع بالای بیماری کرونا اجتناب شود.

وی گفت: در حال حاضر استفاده از ماسک مانند واکسنی ایمن در مقابل بیماری کرونا است که تا زمان واکسیناسیون عمومی باید بعنوان راهکاری امن برای مقابله با کرونا از آن استفاده شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۴۷


ارسال