شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۹
با هدف ارتقای ايمنی تردد انجام شد؛
نصب 4 هزار علائم ایمنی در محورهای مواصلاتی شمال سیستان و بلوچستان
 
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: 4 هزار انواع تابلو و علائم جاده ای با هدف ارتقای ايمني تردد و تسهیل جابجایی مسافران سال 99 در راههای حوزه تحت پوشش این اداره کل نصب شد.
ایوب کرد در گفت وگو با عصرهامون با اشاره به اينكه علائم جاده‌ای با افزايش ضريب ايمنی، زبان گويای جاده‌ها محسوب می شوند، بیان کرد: اين علائم شامل تابلو های اخطاری، اطلاعاتی، مسیر نما و انتظامی در محورهای مواصلاتی بوده است.

وی افزود: همکاران ما در اداره ایمنی و حریم راه سال گذشته علاوه بر نصب علائم جاده ای اقدام به رنگ آمیزی تعداد یک هزار و 200 گاردریل، نصب 506 کیلومتر شیار لرزاننده، تعمیر و نصب تعداد 372 چراغ چشمک زن و فلش های جهت نما سولار، نصب 220 عدد گاردریل، ساخت 200 متر مربع تابلو اطلاعاتی و کیلومتر شمار و ساخت 125 عدد پایه تابلو و چراخ چشمک زن کرده اند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اذعان کرد: یکی از مهمترین دغدغه های اجتماعی کاهش تعداد سوانح جاده ای و تلفات جانی و مالی ناشی از آن است که تحقق این هدف علاوه بر افزایش ضریب ایمنی تردد از طریق نصب و نگهداری علائم و تابلوهای مختلف جاده ای، با فرهنگ سازی و تشویق کاربران جاده به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۵۲


ارسال