شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰
رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر؛
بهترین فاکتور مقابله با کرونا ماسک است/لطفا در خانه بمانید
 
محمد جهانگیری گفت: با توجه به این که وضعیت شهرستان ایرانشهر از نظر بیماری کرونا خطرناک بوده، شهروندان عزیز حتی الامکان در خانه های خود بمانند که خطر در کمین است.
به گزارش عصرهامون محمدجهانگیری، رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: ماسک یکی از با ارزش ترین فاکتورهای پیشگیری از کرونا بوده و هنوز اپیدمی این بیماری تمام نشده است و باید مردم همچنان شعار در خانه بمانیم را رعایت کنند.

وی افزود: عدم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی باعث افزایش آمار مرگ و میر می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: کرونا فصل جدیدی از زندگی است و همگان باید تلاش کنند این دوره را با عمل به پروتکل های بهداشتی به خوبی سپری کنند و با رعایت فاصله های اجتماعی و استفاده از ماسک، عدم حضور در اماکن شلوغ از انتقال هر چه بیش تر این بیماری پیشگیری به عمل آید.

رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر خاطرنشان کرد: ماندن در خانه به عنوان بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بوده و خودداری از ترددهای غیر ضروری، تأثیر به سزایی در کاهش بار کادر درمانی دارد.

وی اضافه کرد: موارد مراقبتی اولیه در برابر ‏ویروس کرونا را می توان استفاده از ماسک، شست و شو مرتب دست ها، رعایت فاصله (ایمن) را در اجتماعات، عدم دست زدن به چشم ها، بینی و دهان و رعایت بهداشت تنفسی نام برد.

جهانگیری تصریح کرد: بهداشت تنفسی به معنای پوشاندن دهان و بینی با آرنج خم شده یا دستمال کاغذی در هنگام عطسه و سرفه است و اگر شهروندان عزیز تب دارند، سرفه می کنند یا به سختی نفس می کشند هر چه زودتر به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۵۴


ارسال