شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر خبر داد؛
بازگشت یک حلقه مار به دامان طبیعت
 
محمدانور هاشم زهی گفت: یک حلقه مار پس از زنده گیری توسط یگان حفاظت محیط زیست ایرانشهر در دامان طبیعت رهاسازی شد
محمد انور هاشم زهی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: محیط بانان اداره محیط زیست شهرستان ایرانشهر با همکاری آتش نشانی یک حلقه مار از نوع شترمار را در منزل یک شهروند ایرانشهری زنده گیری کردند.

وی ادامه داد: این حلقه مار که از نوع شتر مار بود، پس از بررسی و بیومتری و اطمینان از سلامت و قابلیت بازگشت به طبیعت، توسط محیط بانان ایرانشهر در زیستگاه و دامان مهربان طبیعت رهاسازی شد.

هاشم زهی اشاره کرد: در ضمن از شهروندان عزیز و دوستدار محیط زیست ایرانشهر تقاضا می شود هرگونه موردی در رابطه با حیات وحش و گونه های جانوری و آلودگی های زیست محیطی رابه این اداره گزارش کنند.

 رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر ضمن تشکر از پرسنل زحمت کش و دوستدار طبیعت آتشنشانی ایرانشهر در خصوص همکاری با اداره محیط زیست تصریح کرد: مشخصات ظاهری این گونه مار به رنگ نخودی-خاکستری و قهوه ای روشن متمایل به زیتونی با خالهای چند ضلعی تیره که حداکثر138سانتی متر طول دارد،که از پستانداران کوچک سمی و در مورد انسان خطرناک هست و در مناطق صحرایی و نیمه خشک و بوته زارها زندگی می کند، پراکنش جمعیتی آن در ایران و آسیای میانه و کشورهای آفریقایی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۸۰


ارسال