شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۵
موشن گرافیک؛
سیاست‌های نهاد رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان
 
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان در دومین اجلاس سالانه شوراهای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری که در 27 بهمن‌ماه سال 1399 برگزار شد به تشریح سیاست‌های نهاد در دو سال گذشته پرداخت.
به گزارش عصرهامون، آیت الله مصطفی محامی در دومین اجلاس سالانه شوراهای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به ارائه گزارشی از اهداف و سیاست های مد نظر در طول دوره حضور خود در سیستان و بلوچستان پرداخت و عنوان کرد: پیگیری مسائل استان از مرکز کشور، تاکید بر گفتگو و بحث بر اساس منطق و عقلانیت، محوریت و اهتمام به قانون و از بین بردن فرهنگ غلط افتخار به برخی قانون‌شکنی‌ها، مشارکت اهل سنت در حل مشکلات بر اساس نظر خودشان، اهتمام و اولویت بخشی به مشکلات استان و گره نزدن آن به دیگر مشکلات کشور، تصمیم‌گیری در امور مذهبی بر اساس فقه مذهب، ایفای نقش نظارتی از نگاه حاکمیتی و پرهیز از تصدی‌گری و هم‌چنین آینده‌نگری در مسائل و نیازهای استان از مهمترین سیاست‌های مد نظر بوده ما در استان بوده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات جمعی از مسئولان استان با مسئولان ارشد کشور گفت: جلب توجه مسئولان کشوری به استان و افزایش سرمایه‌گذاری و تسریع در اجرای پروژه ها، جذب بیشتر اهل سنت در نیروهای نظامی، رفع معضل حاشیه‌نشینی و فاقدین شناسنامه و همچنین مبارزه با قاچاق و مواد مخدر از جمله موارد مهم پیگیری شده در سلسله جلسات در مرکز کشور بود.

امام‌ جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: کارها، قابل پیگیری و مشکلات، به تدریج قابل حل هستند و در صورت همراهی و حفظ آرامش در چند سال آینده شاهد رشد و پیشرفت استان خواهیم بود.

نماینده مقام‌معظم رهبری در امور اهل سنت استان از تلاش های صورت گرفته برای واسطه‌گری در حل مشکلات و همراه کردن نگاه‌ها بین استان و مرکز کشور خبر داد و اظهار کرد: افزایش رفت و آمدها با مرکز کشور زمینه همکاری‌های بیشتر را فراهم خواهد کرد.

آیت‌الله محامی گفت: ارائه خدمات به حوزه‌های علمیه اهل سنت توسط شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور زیر نظر سازمان اوقاف تعریف شده است که از استان سیستان‌وبلوچستان نیز پنج نماینده در این مرکز حضور دارند و نیاز است تا ابتدا مشکلات و چالش‌های احتمالی این مرکز را در استان مشخص و سپس برای پیگیری مشکلات در مرکز کشور گفتگو کنیم.

 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۸۵


ارسال