سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰
سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان:
کمبود نهاده های تولید زمینه ساز فعالیت دلالان محصولات کشاورزی است/ توانمندسازی روستاییان سدی محکم در برابر حاشیه نشینی
 
حجت الاسلام غلامرضا نجفی گفت: کمبود نهاده های تولید اعم از کود، بذر، سم، نهال و فقدان بروزرسانی مطلوب ماشین آلات کشاورزی و عدم تناسب تاسیسات نگهداری با حجم تولیدات کشاورزی استان یکی از زمینه های رکود در امر تولید و فعالیت افسار گسیخته دلالان محصولات کشاورزی است.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام غلامرضا نجفی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان روز گذشته در دیدار با مدیرکل تعاون روستایی بر ارتقای سازماندهی، کارآمد سازی و رشد توانمندی های تخصصی، مهارتی، مدیریتی و خدمات رسانی تعاونی های روستایی و کشاورزی تاکید کرد.

وی گفت: آموزش اصول تعاون و تاکید بر مشارکت جمعیت های روستایی در سیاست های دولت از ضرورت های مقطع معاصر است و کلیه  دستگاه های متولی جامعه ی روستایی مکلف هستند در مسیر بهبود تولید، مانع زدایی و پشتیبانی های لازم را با توجه به شعار سال در دستور کار قرار دهند.

نجفی افزود: تعلیم و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز کسب و کارهای تولیدی در جوامع روستایی و تاکید بر مهارت افزایی در کنار حمایت های حقوقی و تخصصی و بازاریابی و بازار رسانی محصولات کشاورزی می تواند به تقویت منافع مادی و معنوی تعاونی های روستایی و کشاورزی در استان و سطوح شهرستانی منتج شود.

 وی با اشاره به برخی از کمبودهای جوامع روستایی گفت: در سال های اخیر کمبود نهاده های تولید اعم از کود، بذر، سم، نهال و فقدان بروزرسانی مطلوب ماشین آلات کشاورزی و عدم تناسب تاسیسات نگهداری با حجم تولیدات کشاورزی استان یکی از زمینه های رکود در امر تولید و فعالیت افسار گسیخته دلالان محصولات کشاورزی بوده و ضرورت دارد دستگاه های حاکمیتی به ویژه اداره کل تعاون روستایی وظایف تصدی گری خویش را در این حوزه اعمال کند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان بر توسعه بازاریابی و ایجاد مراکز و بازارچه های عرضه محصولات کشاورزی روستاییان، سیاستگذاری پویا و نظام مند در حوزه تهیه، تامین و توزیع انواع نهادهای کشاورزی و ایجاد کارخانجات صنایع تبدیلی و تکمیلی به ویژه در حوزه محصولات ممتاز استان همچون خرما، انگور و میوه های استوایی تاکید کرد.

نجفی با اشاره به کارکردهای منحصربفرد اقدامات مبتنی بر توانمند سازی جوامع روستایی گفت: بدون شک این فرآیند علاوه بر افزایش تولیدات کشاورزی و امنیت غذایی پایدار، به خودکفایی اقتصادی و رضایت درونی روستاییان می انجامد و از انگیزه های مهاجرت های انبوه و بی رویه به شهرها و شکل گیری پدیده  شوم و مذموم حاشیه نشینی و گسترش بافت های ناکارآمد شهری می کاهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۸۰۰


ارسال