سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷
معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار:
توسعه فضای عمرانی رفاه و آسایش مردم را به همراه دارد/ اجرای عملیات بازگشایی معابر محله مرادآباد همکاری تمامی دستگاه های اجرایی را میطلبد
 
عبدالغفور حوت گفت: توسعه فضای عمرانی با همکاری و تعامل تمامی دستگاه های اجرایی رفاه و آسایش مردم را در حاشیه شهرها به همراه دارد.
به گزارش عصرهامون، عبدالغفور حوت؛ معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به روند اجرای عملیات بازگشایی محله مراد آباد بیان کرد: توسعه فضای عمرانی یکی از مسائل مهم شهری است که در اولویت قرار دارد و تاثیر بسزایی در برقراری رفاه و آسایش زندگی مردم است.

وی با اشاره به عملیات بهسازی حاشیه شهر در محله مرادآباد تصریح کرد: بر این اساس برنامه ریزی شده تا به عنوان نخستین گام، مشکلات این محله در حوزه های مختلف و با همکاری دستگاه های اجرایی بویژه آب و فاضلاب شهری برطرف شود.

معاون عمرانی فرمانداری تصریح کرد: بی شک همکاری دستگاه های مرتبط در امور شهر و همدلی این مجموعه ها تحت مدیریت واحد شهری باعث توسعه شهر خواهد شد.

وی تامین روشنایی محله برای برقراری امنیت بیشتر و حل مشکل فاضلاب آن را از دیگر اقدامات برشمرد و گفت: با توجه به اینکه یکی از مشکلات اساسی اهالی این محله فاضلاب است تعاملاتی با آب و فاضلاب شهری برقرار شده و در حال اجرای شبکه فاضلاب هستند.

حوت با اشاره به تسریع در لوله گذاری توسط راه و شهرسازی اذعان کرد: زیرسازی کوچه ها و معابر محله نیز در کنار تمامی این اقدامات در حال انجام است و قرار است با استفاده از اعتبارات باز آفرینی شهری آسفالت شود.

وی ادامه داد: سازمان‌های خدماتی مثل شهرداری‌ها و راه و شهرسازی بهتر است در خصوص وضعیت ملکی و ساخت‌وساز بر روی این زمین‌ها تعیین تکلیف کنند که اگر حاشیه‌نشینی باشد چگونه باید ساماندهی و از ادامه آن جلوگیری کنند.

حوت گفت: حاشیه‌نشینی در کنار شهرها رشد کرده و جمعیت زیادی در این مناطق سکونت پیدا کردند که امکان جدا کردن آن‌ها به این سادگی وجود ندارد لذا باید با این پدیده کنار آمد و راه‌حل‌هایی وجود دارد.

معاون عمرانی فرمانداری با تاکید به ایجاد زیرساخت های تلفن سیار و ثابت در محله مرادآباد خاطرنشان کرد: هماهنگی لازم با اداره مخابرات صورت گرفته تا زیرساخت های لازم خطوط ارتباطی را در محله مراد آباد احداث و راه اندازی کنند و شهروندان منطقه از نعمت این حوزه بهره مند شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۸۱۰


ارسال