سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳
با حضور استاندار و جمعی از مسئولین انجام شد؛
بهره برداری از ۶ مدرسه خیری در کنارک/ خیرین مدرسه‌ساز بازوی توانمند آموزش و پرورش است
 
یک مدرسه خیری در روستای چراغ آباد شهرستان کنارک به نمایندگی از ۶ مدرسه خیری با ظرفیت ۱۷ کلاس درس به بهره‌برداری رسید.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، احمدعلی موهبتی؛ استاندار سیستان و بلوچستان در آیین افتتاح مدرسه خیری گفت: در مجموع در شهرستان کنارک، ۵۱ فضای آموزشی با ۲۱۱ کلاس درس در حال ساخت است که ۱۷ کلاس درس آن با اعتبار ۲هزار و ۷۷۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.
 
وی ادامه: در سال ۱۳۹۸ رکورد ساخت یک هزار کلاس و در سال ۱۳۹۹ احداث یکهزار و ۱۵۰ کلاس درس زده شد و سال ۱۴۰۰ نیز سرمنشاء یک تحول بزرگ در حوزه آموزش و‌فضای آموزشی است.
 
استاندار تصریح کرد: آنچه که در حوزه آموزش و پرورش حائز اهمیت است، نیاز به فضای آموزشی استاندارد و کیفیت بخشی به آموزش است زیرا این مهم اصلی‌ترین عنصر توسعه که تربیت نیروی انسانی می‌باشد به شمار می‌رود.
 
خیرین مدرسه‌ساز بازوی توانمند آموزش و پرورش است

حمیدالدین یوسفی؛ فرماندار شهرستان کنارک بیان کرد: این مدرسه ۳ کلاسه توسط خیر مدرسه‌ساز اختر عیلیخانی در روستای چراغ‌آباد بخش مرکزی شهرستان کنارک ساخته شده است.
 
وی افزود: مشارکت خیرین می تواند ضمن رفع نیازهای این بخش، فضای استاندارد تحصیلی برای بخش زیادی از دانش آموزان این استان که از لحاظ فضای آموزشی در سطح پایین تری نسبت به کل کشور است را فراهم آورد.
 
فرماندار کنارک تصریح کرد: نقش خیرین در این جایگاه باعث توسعه‌یافتگی آن منطقه می‌شود، در تمامی ابعاد مجمع خیرین مدرسه‌ساز بازوی توانمند آموزش و پرورش است.
 
وی ادامه داد: هدف ساخت مدارس خیری در روستا‌های کم برخوردار است تا همه دانش آموزان از نعمت درس خواندن بهره ببرند.
 
یوسفی خاطرنشان کرد: محیط و فضای آموزشی که دارای کیفیت و استانداردهای خوبی باشد نقش بسزایی را در تربیت و پرورش دانش آموزان خواهد داشت.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۸۲۲


ارسال