سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,18 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۷
امام جمعه اهل سنت میرجاوه عنوان کرد؛
ماه رمضان فرصتی برای تمرین صبر و تقویت ایمان است/ ضرورت رعایت دقیق پروتکل بهداشتی هنگام حضور در محافل معنوی
 
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور گفت: ماه رمضان فرصتی برای تمرین صبر و تقویت ایمان است، مردم در این ماه بیش از گذشته به کمک به نیازمندان می پردازند.
به گزارش عصرهامون، مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت و گو با زاهد نیوز، بیان کرد: همه دستورات خداوند با حکمت همراه است و روزه داری ماه مبارک رمضان نیز سبب تهذیب نفس و ارتقای ابعاد روحانی و سلامت جسم می شود و  عبادت در این ایام سبب بهبود اخلاقیات و معنویات و افزیش رزق و روزی است.

وی افزود: فلسفه روزه داری درک احوال نیازمندان و استراحت بدن انسان بعد 12 ماه مصرف مواد غذایی  است در واقع روزه گرفتن نه تنها موجب افزایش سلامتی و طول عمر می‌شود، بلکه بهترین فرصت برای پاکسازی و سم زدایی بدن می باشد.

وی خاطرنشان کرد: این ماه تمرین صبر و تقویت ایمان است، مردم در این ماه بیش از گذشته به کمک به نیازمندان می پردازند و مساجد با برپایی محافل انس و تلاوت قران بیش از گذشته رونق می یابد و این ایام بهترین فرصتی است که می‌توان در آن به تفکر و عبادت پرداخت.

مولوی ریگیان پور تاکید کرد: با توجه به شیوع کرونا در این ماه مبارک باید بنا به سفارش متخصصان بهداشت و درمان، مردم در کنار برپایی محافل معنوی و عبادات ، پروتکل های بهداشتی را در هنگام حضور در مساجد رعایت کنند و در این ماه مبارک از خداوند بخواهند تا این بیماری منحوس را ریشه کن کند و در کنار عبادت مراقب سلامت خود و دیگران نیز باشند چرا که این نیز مانند روره داری وطیفه دینی و شرعی ماست که از سلامت خود ودیگران حفاظت کنیم.

وی ادامه داد: مسئولان باید تمهیداتی بیندیشند که در این ماه اقلام ضروری به راحتی در اختیار مردم قرار بگیرد و مردم ساعت ها در صف خرید نباشند و رسیدگی به ایتام و نیازمندان و محرومان بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد چرا که رهبرانقلاب نیز به افزایش کمک های مومنانه در این ماه و همدلی و مواسات با محرومان تاکید ویژه دارند و توجه به فقرا و مستمندان با افزایش زکات و کمک ها اهمیت ویژه دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۸۳۱


ارسال