چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۱
سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر؛
دستگاه های اجرایی با شفافیت واقعیت ها را به مردم اطلاع رسانی کنند / آغاز پروژه سینما امید از سوی ستاد بازآفرینی
 
علی شعبانی با بیان این که ۳۰ درصد اعتبار پروژه های باز آفرینی شهری باید توسط دستگاه بهره بردار و ۷۰ درصد آن از اعتبارات ستاد تامین شود، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی با سنجش اهمیت و اولویت پروژه ها و پیش بینی اعتبار، پروژه را پیشنهاد و نسبت به اجرای آن اهتمام داشته باشند.
به گزارش عصرهامون علی شعبانی، سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره با تاکید بر این که یکی از نیازهای توسعه شهرستان انجام کارهای کارشناسی شده است، بیان کرد: دانشگاه ها و مراکز علمی این منطقه به ویژه دانشگاه ولایت برای حمایت از پروژهای موثر مطالعاتی و پژوهشی باید فعال شوند.

وی با اشاره به ساز و کار ستاد باز آفرینی ایرانشهر، افزود: شهرداری به عنوان دبیرخانه این ستاد باید فعال تر عمل کند و با اخذ گزارش مستمر از دستگاه های اجرایی، روند پیشرفت و موانع اجرایی پروژه ها را به فرمانداری اعلام کند تا با تصمیم گیری به هنگام، تنگناها برطرف شوند.

سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر با بیان این که ۳۰ درصد اعتبار پروژه های باز آفرینی شهری باید توسط دستگاه بهره بردار و ۷۰ درصد آن از اعتبارات ستاد تامین شود، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی با سنجش اهمیت و اولویت پروژه ها و پیش بینی اعتبار، پروژه را پیشنهاد و نسبت به اجرای آن اهتمام داشته باشند.

وی با توجه به اصل نظارت همگانی عموم در نظام های مردم سالار نسبت به عملکرد دستگاه های اجرایی، هوشمندی و آگاهی کامل آنان به سیاست ها، برنامه ها و مسایل ایرانشهر، تاکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید با شفافیت و صداقت، واقعیت ها را اطلاع رسانی کنند و اگر به هر دلیلی در روند اجرای پروژه مشکلی بروز کرد، با بیان واقعیت ها، پشتیبانی مردمی را در جهت رفع مشکل جلب کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر رویکرد علمی و فنی و کارشناسی در برنامه ها خواستار دقت لازم در زمان پیشنهاد پروژه ها، گزارش دهی مطابق اصول و فرمت های مورد نظر مراجع نظارتی و نیز هماهنگی و ارتباط بیش تر اعضای ستاد جهت رفع موانع پیشبرد پروژه شد.

شعبانی عنوان کرد: تردد بیش از ۶۰۰ دانش آموز در دو شیفت در محدود مکران ۲۶ و باقر العلوم، باید به احداث پل عابر پیاده در مکان های پیشنهادی آموزش و پرورش اقدام کرد و مقرر شده هزینه ساخت آن در اعتبارات ستاد باز آفرینی پیش بینی و اجرا شود.

فرماندار ایرانشهر اضافه کرد: ادارات مختلف شهرستان، گزارش پروژه های ذیربط را ارائه‌ و مشکلات اجرایی در مسیر کامل شدن و اتمام آنان را باید بیان کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به انتخاب پیمانکار پروژه سینما امید ایرانشهر مقرر شده طی دو هفته آینده عملیات اجرایی آن از سوی ستاد بازآفرینی آغاز شود.

وی تصریح کرد: راه و شهرسازی باید نسبت به تحویل نهایی زمین دهکده المپیک ایرانشهر به اداره ورزش و جوانان تا پایان اردیبهشت اقدام و از سوی مراجع قضایی نسبت به رفع معارض و آغاز پروژه‌های این مجموعه اقدام شود.

شعبانی گفت: نسبت به خاتمه پیمان سه مورد پروژه های غدیر، امام خامنه ای یک و دو توسط راه و شهرسازی اقدام و هماهنگی و پیگیری لازم برای اجرای پروژه ها توسط نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس انجام شود.

این مقام مسئول بیان کرد: شهرداری در اسرع وقت نسبت به زیرسازی و آماده کردن بستر معابر مورد نظر اقدام و راه و شهر سازی نسبت به انجام تعهدات آسفالت و تخصیص اعتبارات لازم اقدام کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۸۷۷


ارسال