پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۴
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سراوان خبر داد؛
آغاز عملیات حفاظت محیط زیست با شروع فصل زاد و ولد/ پیشگیری از بیماری های حیات وحش با گشت های شبانه روزی
 
بهزاد دهواری گفت: حفاظت از عرصه های طبیعی و زیستگاه های استان، در فصل زاد ولد حیات وحش، به صورت شبانه روزی درحال انجام است.
بهزاد دهواری، رئیس اداره حفاظت محیط زیست سراوان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با فعال شدن پاسگاه محیط بانی سیرکان و استقرار نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در سال 1399 و جذب نیروهای تازه نفس، حفاظت از زیستگاه های حیات وحش منطقه بم پشت به صورت شبانه روزی با اکیپ های متشکل از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و همیاران محلی و اداره دامپزشکی در حال انجام است.

وی ادامه داد: کنترل و پیشگیری از بیماری های حیات وحش، بررسی دام‌های اهلی، چراگاه های مشترک دام‌های اهلی و حیات وحش و جلوگیری از شکار و صید از جمله اهداف گشت های شبانه روزی است.

 دهواری اضافه کرد: کوهستانی بودن منطقه بم پشت و دردسترس بودن علوفه کافی، شرایط برای زیست حیات وحش بخصوص قوچ و میش وحشی را در این منطقه فراهم کرده و با شروع زادآوری گونه ها، اهمیت حفظ ذخایر جانوری از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

این مقام مسئول افزود: در منطقه بم پشت خوشاب های سنتی وجود دارد که در برای ایجاد زمین های کشاورزی در مسیر آبراهه ها با سنگ، ساخته می شوند، حیات وحش در زمان خشکسالی و فصول خشک سال از باقی مانده علوفه در خوشاب ها  تغذیه می کنند که چراگاه های مشترک دام های اهلی و حیات وحش به حساب می آیند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۹۶۹


ارسال