پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹
به همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت گرفت؛
اهدای110 سری جهیزیه هدیه مقام معظم رهبری به نوعروسان شیعه و سنی/ از طبخ 100 هزار غذا تا توزیع 7هزار بسته معیشتی
 
به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیهم السلام ۱۱۰ سری هدیه مقام معظم رهبری بین زوج های جوان در سیستان وبلوچستان توزیع شد.
به گزارش عصرهامون، دقایقی قبل مراسم توزیع ۱۱۰ سری جهیزیه محرومین در روز میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع)، با حضور مسئولین استانی و بدون حضور زوج های جوان، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در محل حسینیه عاشقان ثارالله(ع) به همت قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه برگزار شد.
 
علی اکبر جعفری، معاون محرومیت زدایی و مردم یاری قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه در این مراسم بیان کرد: در تقارن میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا، امسال خدمت رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هدیه مقام معظم رهبری به خانواده معزز محرومین استان به شیوه جدید بدون حضور زوج های جوان برگزار شد تا پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی رعایت شده باشد.

اشتغالزایی 37 هزار نفر، دستاورد خدمت بی منت سپاه به مردم محروم

وی با اشاره به فعالیت هایی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان انجام می‌دهد، افزود: این مجموعه مردمی بالغ بر یازده هزار و ۲۹۶ عرصه اجرایی و خدماتی که در پروژه‌های مختلف و در 6 عرصه زیرساختی روستایی، بهداشت و درمان، بیمارستان صحرایی، خدمات اجتماعی، فضای آموزشی، کشاورزی، اشتغال و توانمندسازی بوده را در نقاط مختلف این استان پهناور انجام داده به گونه ای که دستاورد این مهم اشتغالزایی بالغ بر ۳۷ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم، دائم و غیردائم است.

 این مقام مسئول تصریح کرد: از این میزان اشتغالزایی یازده هزار نفر به صورت دائم بنا بر ضرورت در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در زمینه خدمات اجتماعی، معیشتی، لوازم التحریر و جهیزیه بالغ بر یک میلیون و 699 هزار و 207 نفر خدمات ارائه شده است.

از افزایش سرانه فضای آموزشی تا ساخت مدرسه در نقاط صعب العبور

 معاون محرومیت زدایی و مردم یاری قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با اشاره به دغدغه‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بحث آموزش، اذعان کرد: در سه مرحله سواد آموزی، اضافه کردن فضای آموزشی و بازماندگان از تحصیل به این مقوله ورود کرده ایم  به طوری که ۲۳۱ مدرسه در پنج سال گذشته به آموزش و پرورش تحویل شده است.

وی اضافه کرد: همچنین ساخت 200 مدرسه دیگر در نقاط صعب العبور استان در دستور کار سپاه قرار دارد که از این تعداد 100 مدرسه کلنگ زنی و کارساخت آن آغاز شده است.

جعفری گفت: در این مرحله جدید ۲۵ هزار و ۵۰۰ متر فضای آموزشی فقط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان به سرانه آموزشی اضافه خواهد کرد، که در این زمینه بالغ بر۴۳۰ کلاس درسی به دانش آموزان استان تقدیم خواهد شد.
 
از ساخت مسکن برای محرومان تا توجه به زیرساخت های روستایی

وی در بخش دیگر سخنان خود به ارائه خدمات در عرصه شیلات اشاره کرد و افزود: در این خصوص پنج هزار و324 پروژه تعریف و در حال اجرا بوده که بخش اعظم آن تکمیل شده است.

وی تصریح کرد: در توسعه زیرساخت روستای سه هزار و 252 پروژه تحویل شده که شامل برق‌رسانی، تسریع آب روستایی، احیای قنوات و سایر موارد است.

این مقام مسئول اظهار کرد: ساخت 2 هزار و ۴۷۳ مسکن محرومین در سال های اخیر و تحویل آن به مردم، اجرای 9 هزار و 763 پروژه عمرانی تا پایان سال و 6 ماهه اول سال آینده و اجرای 83 هزار پروژه غیرعمرانی از دیگر برنامه های قرارگاه محرومیت زدایی قدس نیروی زمینی سپاه در سال 1400 است.

وی تصریح کرد: بخشی از پروژه ها را بسیج سازندگی و قرارگاه قدس در عرصه های عمرانی و غیرعمرانی با دولت و سایر سازمان های به صورت مشارکتی انجام می دهد که به محض اجرا آمار آن به اعداد فوق اضافه خواهد شد.

اهدای هزار و 260 سری جهیزیه به زوج های جوان

معاون محرومیت زدایی و مردم یاری قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه خاطر نشان کرد: در بخش خدمات اجتماعی سپاه پاسدارن با تشکیل 10گروه تحقیق بدون هیچ مزد و منتی و شناسایی محرومین برای دریافت جهیزیه، توانسته است طی دو سال گذشته هزار و260 سری جهیزیه به ارزش ۱۸۹ میلیون تومان به نوعروسان شیعه و سنی اهدا کند که برخی با کمک خیرین، به صورت رایگان و یا مشارکتی با افراد بوده که از این تعداد 300 سری به صورت رایگان توزیع خواهد شد.

وی اذعان کرد: در این مدت قریب به چهار هزار پرونده تشکیل شده که از این میزان سه هزار و 100 مورد قطعیت و تکمیل شده که از بین افراد با توجه به اولویت های موجود هزار و 260 سری تقدیم شده و مابقی در دستور کار است.

جعفری بیان کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی، خرید اقلام ایرانی در راستای حمایت از تولیدات داخلی و رعایت حفظ شان و کرامت افراد از دیگر اقدامات مهم در اهدای جهیزیه ها است که با همکاری سایر سازمان ها انجام شده، همچنین حمل تمامی اقلام اهدایی جهیزیه ها از مبدا تا مقصد و تا خانه افراد به عهده سپاه است.

 وی ادامه داد: به مناسبت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیهم السلام شاهد اهدای ۲۲۳ سری جهیزیه هدیه مقام معظم رهبری به زوج‌های جوان در اقصی نقاط مختلف سیستان و بلوچستان هستیم که امروز ۱۱۰ سری از آن توزیع خواهد شد.
 
از طبخ غذا تا توزیع سبد معیشتی

وی در بخش دیگر سخنان خود به اجرای طرح اکرام حسنی با همکاری دستگاه های متولی برای کاهش آلام مردم اشاره کرد و گفت: طبخ 100 هزار پرس غذای مشارکتی، تولید و توزیع 10 هزار ماسک و اهدای آن در مراسمات مذهبی و توزیع هفت هزار سبد معیشتی به ارزش 400 هزار تومان (پنج هزار بسته به همت قرارگاه قدس و 2 هزار عدد توسط بسیج سازندگی) از دیگر اقدامات است، که در این راستا آمار نواحی شهرستانی مجزا بوده وبه آن تعداد اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۹۷۹


ارسال