سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۷
رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر؛
خطر ویروس جهش یافته هندی پیش روی ماست/ضروری بودن استفاده از ماسک
 
محمد جهانگیری گفت: اکنون زنگ خطر شیوع کرونای جهش‌ یافته از هند به ایران به صدا درآمده و مردم باید رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.
به گزارش عصرهامون محمد جهانگیری، رئیس مرکز بهداشت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: جهشی که در ژن و ساختار ژنتیکی ویروس کرونا اتفاق افتاده است که سیستم ایمنی را دور می زند و کلیه رده های سنی اعم از کودکان، نوجوانان و جوانان در معرض خطر ویروس قرار دارند.

وی افزود: مدافعان سلامت با تمام توان در خدمت بیماران کرونایی ایرانشهر هستند، ولی مردم باید بیش از پیش با رعایت ضوابط بهداشتی به این قشر کمک کنند.

وی تصریح کرد: دورهمی های خانوادگی، مسافرت و مراسم‌های عزا و عروسی از عوامل اصلی افزایش زنجیره انتقال بیماری کرونا هستند و باید این گونه مراسمات لغو و از برگزاری آن ها خودداری شود.

جهانگیری اضافه کرد: با توجه به افزایش آمار کرونا و با توجه به همجواری با کشورها پاکستان، ترددها و مراودات تجاری خواستار تمهیدات جدی تر از مسئولین امر هستیم.

سرپرست مرکز بهداشت عنوان کرد: با توجه به آگاهی مردم در خصوص رعایت پروتکل ها در کنترل، نظارت بازار و لزوم طرح تشدید، امید است شهروندان و کلیه اصناف بیش از پیش در راستای سلامتی یکدیگر  خودمان را مسئول بدانیم.

وی بیان کرد: با توجه به دستور مقامات عالی وزارت بهداشت از یکم اردیبهشت ماه واکسینه علیه بیماری کرونا برای گروه های هدف باقی مانده از پرسنل علوم پزشکی، اعضای نظام پزشکی و جانبازان در حال انجام بوده و در این فاز آماری بالغ بر ۵ هزار دوز واکسیناسیون را از وزارت تحویل گرفتیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: در مراحل بعدی امیدواریم گروه های هدف برای واکسیناسیون مردم عادی باشند و خواهش ما از عموم این است که کماکان پروتکل های بهداشتی رو رعایت کنند و از حضور در اجتماعات پرهیز و زدن ماسک را در دستور کار و الویت برنامه هایشان قرار بدهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۹۸۰


ارسال