شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۱
سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر؛
فعالیت شورای معتمدین به برقراری بیشتر امنیت کمک می‌کند/علما و ریش سفیدان در ایجاد صلح و سازش طوایف یاری دهندگان دستگاه قضا هستند
 
علی شعبانی گفت: شورای معتمدین می تواند بازوی فکری و اجرایی مناسبی برای حل مشکلات قومی، طایفه ای باشد و با توجه به مقبولیت بین مردم و با همکاری مراجع قانونی می توانند از گسترش آسیب ها و جرایم با کمترین هزینه جلوگیری کنند.
به گزارش عصرهامون علی شعبانی، سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: به منظور بهره گیری از مشارکت مردم و خرد جمعی در حل مشکلات، نیاز به یک مجموعه کارآمد از معتمدین شاخص شهرستان بوده که علاوه بر اشراف به مسائل، از موقعیت و پایگاه مردمی مناسب برخوردار باشند و بتوانند در حل معضلات و بحران ها با هم اندیشی، اجماع نظر و تصمیم سازی، مدیریت این منطقه را در تصمیم گیری ها، اجرای سیاست ها و پیشبرد امور یاری کنند.

وی افزود: هدف تشکیل شورا، مشارکت معتمدین در حل مشکلات و توسعه ایرانشهر بوده و محورهای اصلی کاری آنان در سه زمینه مسائل عمومی و عام المنفعه شهرستان، امنیتی و حل اختلافات قومی در نظر گرفته شده است.

فرماندار ایرانشهر تصریح کرد: شورای معتمدین ماهیانه یک نشست خواهد داشت و بر حسب نیاز نیز نشست های فوق العاده و اضطراری هم برگزار و در خصوص مسائل مختلف تصمیم گیری خواهد کرد.

وی اضافه کرد: برای رسیدگی به مسائل موجود در ايرانشهر، شورا به تیم هایی از بین اعضاء ماموریت می دهد تا به موضوعات رسیدگی و برای تصمیم گیری به آنان گزارش ارایه کنند.

شعبانی در خصوص نحوه ارتباط شورا با فرمانداری و سایر بخش های اداری مرتبط عنوان کرد: در حال حاضر شورای تشکیل شده دارای بیست و یک نفر عضو است و یکی از اعضاء به عنوان دبیر، به طور مستمر مسائل را هماهنگ و پیگیری خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: شورا در واقع با توجه به حق و تکلیف متقابل مردم و دولت تشکیل شده و حق ملت بر دولت، تامین امنیت و برنامه ریزی برای توسعه اقتصادی، اجتماعی، بهبود معیشت و رفاه آنان است و حق دولت بر مردم، پشتیبانی دولت، تمکین بر قوانین و کمک در اجرای سیاست ها است.

وی بیان کرد: برای حل مشکلات، بسط امنیت، توسعه، تحول و پیشرفت متوازن یک منطقه تعادل در توزیع خدمات، برخورداری و رفاه مردم، ایجاد اشتغال، رفع بیکاری، جذب سرمایه گذاری نیازمند همکاری مردم، کاهش هزینه ها و انجام اقدامات نرم افزاری است.

شعبانی عنوان کرد: مردم باید در جاری شدن قوانین و حمایت از برنامه ها و سیاست ها، دولت را یاری کنند تا ضمانت اجرایی برنامه ها فراهم شود.

سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر با اشاره به برخی مشکلات در شهرستان از جمله وفور سلاح های غیرمجاز، سرقت ها، قاچاق انسان و مواد مخدر و کالا، برخی رفتارهای ناهنجار از جمله تیراندازی در مراسمات، اختلافات قومی، طایفه ای، وجود شورای معتمدین را بازوی فکری و اجرایی مناسبی برای حل این مشکلات دانست و گفت: برابر دستورالعمل شورای معتمدین در قبال رفتار های آسیب زننده به امنیت اجتماعی از سوی افراد طایفه و تیره های وابسته مسئول هستند و باید افراد مجرم و خاطی را جهت رسیدگی به جرایم و پیشگیری از گسترش مشکل و آسیب ها، خسارات و حل معضلات با کمترین هزینه در اختیار مراجع قانونی قرار دهند.

وی اضافه کرد: شورای معتمدین باید تمام توان خود را به کار بگیرند تا از هر گونه درگیری و کشاندن اختلافات طایفه ای به شهرها و مراکز جمعیتی و ایراد صدمه به افراد بی گناه جلوگیری کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۰۳۲


ارسال