پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳
ائمه جماعت سیستان وبلوچستان:
تلاش دیپلماسی قوی، خدمت به جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی باشد/ جامعه کارگری سنگ زیرین آسیا در اقتصاد کشور
 
ائمه جمعه سیستان وبلوچستان گفتند: باید با دیپلماسی قوی در جهت خدمت به جبهه مقاومت، انقلاب اسلامی و بهروزی مردم جامعه مسلمان تلاش کنیم.
به گزارش عصرهامون، ائمه جماعت سیستان وبلوچستان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه با بیان اینکه دشمن هیچگاه از دشمنی خود دست بر نمی دارد، گفتند: ما باید راه سرداران و شهیدان جبهه اسلام و مقاومت را با افتخار و عزت دنبال کنیم و به گفتگو و لبخند های دشمن دل خوش نکنیم.
 
به گفتگو و لبخند های دشمن دل خوش نکنیم

آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در سخنرانی مجازی در پی تعطیلی نماز های جمعه به علت شیوع گسترده ویروس کرونا، اظهار کرد: یکی از راه های تحصیل تقوای الهی تلاش برای تعالی اخلاقی، معنوی و رشد علمی، فرهنگی، اقتصادی و افزایش توان دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی است.

امام جمعه زاهدان در ادامه  به مناسب های پیش رو در هفته آینده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر  نیمی از ماه مبارک رمضان گذشته و در هفته آینده شب های قدر را پیش رو داریم که باید تلاش کنیم تا قدر این شب ها را بهتر دانسته و پیوند خود با معبود را تقویت کنیم.

محامی به قرائت و ترجمه فرازی از دعای وارد شده در ماه مبارک رمضان و شب های قدر پرداخت و بیان داشت: شب های قدر پیوند ویژه ای با قرآن و ولایت الهی دارد زیرا هم شب نزول قرآن است و هم شبی که ملائکه الهی تا صبح  بر ولی خداوند نازل می شوند چنانچه که در آغاز سوره قدر نیز آمده و به اهمیت شب قدر اشاره کرده است.

وی ادامه داد: جمعه هفدهم ماه مبارک رمضان سالروز شروع جنگ بدر می باشد؛ اولین جنگی که در سال دوم هجری میان اسلام و کفر سر گرفت و رسول اکرم(ص) خودشان فرماندهی در این جبهه را بر عهده داشتند؛ هر چند درگیری جبهه اسلام و کفر قبل از آن و از آغاز بعثت پیامبر شروع شده بود اما درگیری رسمی نظامی در جنگ بدر شکل گرفت و البته این تقابل و درگیری در طول تاریخ ادامه داشته و تا ظهور حضرت مهدی(عج) نیز ادامه دار خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان تاکید کرد: باید همواره توجه داشته باشیم که دشمنی دشمن ادامه خواهد داشت و دشمن هیچگاه از دشمنی خود دست بر نمی دارد و ما باید راه سرداران و شهیدان جبهه اسلام و مقاومت را با افتخار و عزت دنبال کنیم و به گفتگو و لبخند های دشمن دل خوش نکنیم.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی اظهار داشت: باید با دیپلماسی قوی در جهت خدمت به جبهه مقاومت، انقلاب اسلامی و بهروزی مردم جامعه مسلمان تلاش کنیم.

نقش ارزشمند معلمان در سلسله تعلیم و تربیت الهی

محامی با اشاره به شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه روز جهانی کارگر این روز را به جامعه کارگری استان تبریک گفت و تصریح کرد: این قشر پر تلاش نقش مهم و گسترده ای را در رشد اقتصادی و بالا رفتن تولید در کشور ایفا می کنند اما متاسفانه علیرغم اهمیت جایگاه، نقش ویژه و گستردگی فعالیت‌شان؛ در همه ایام سال  با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

وی ادامه داد: جامعه کارگری سنگ زیرین آسیای اقتصاد کشور هستند که در طول سال هم از لحاظ معیشتی و هم از لحاظ کار و اشتغال با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

امام جمعه زاهدان گفت: در سال ۱۴۰۰ و با توجه به نامگذاری سال تحت عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها همه مردم و مسئولان وظیفه دارند تا در جهت رفع مشکلات جامعه کارگران چه از حیث معیشتی و چه از حیث توسعه تولید، اشتغال و تجارت تلاش کنند.

این استاد درس خارج حوزه علمیه با اشاره به یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه روز شهادت شهید مرتضی مطهری و روز معلم این روز را به همه معلمان آموزش و پرورش تبریک عرض نموده و اظهار داشت: همه این معلمان در ارتقاء علمی، فرهنگی، اخلاقی و معنوی جامعه نقش مهمی دارند خصوصا در تربیت نسل جدید که گنج های ارزشمندی هستند.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که معلمان و اساتید نقش ارزشمندی را در سلسله تعلیم و تربیت الهی ایفا می کنند تا حدی که سر سلسله امر تعلیم خود خداوند است و خداوند در بحث تعلیم خود را معلم معرفی می کند و تعریف ویژه اش هم نسبت به پیامبرش است که می فرماید هرآنچه را تو نمی توانی بیاموزی ما به تو آموختیم و البته پیامبر که معدن و شهر علم است امام علی(ع) را دروازه این شهر معرفی کرده است و معلمان در ادامه این سلسله تعلیم الهی هستند و باید به جایگاه خود توجه داشته باشند و قدر آن را بدانند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بیان کرد: در بحث تربیت هم همین گونه است وخداوند مربی اول و «رب العالمین» است به طوری که پرورش دهنده همه عالمیان بوده و تربیت ویژه او هم برای پیامبرش است که از پیامبر گرامی اسلام نقل شده پروردگار من مرا خوب ادب و تربیت کرده برای همین ایشان واسطه فیض الهی بین خدا و مردم بودند و از امام علی(ع) نیز  نقل شده من ادب شده و تربیت شده دست پیامبر(ص) هستم و من هستم که مومنان را تربیت و ادب می کنم و چنانچه پیامبر اکرم(ص) واسطه فیض بین خدا و مردم بود امام علی(ع) هم واسطه فیض بین پیامبر و جامعه اسلامی است و معلمان و اساتید ما در این سلسله تربیت قرار می گیرند‌.

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: معلمان و اساتید باید به جایگاه ارزشمند خود توجه داشته و به رسالت خطیر خود درست عمل کنند و وظیفه ما مردم مسلمان نیز این است که زحمات این عزیزان را خصوصا در زمان شیوع ویروس کرونا و سختی هایی که در راه تعلیم و تربیت پیش آمده قدر بدانیم.

عدالت امام علی (ع) عامل شهادت ایشان بود

وی گفت: ۱۹ ماه مبارک رمضان سالروز ضربت خوردن امیرالمومنین علی(ع) در مسجد کوفه و ۲۱ ماه رمضان نیز سالروز شهادت ایشان است و باید توجه داشته باشیم که امام علی(ع)، برادر، وصی، جانشین و برترین خلق بعد از پیامبر(ص) است و نه تنها سردار جبهه های جنگ اسلام علیه کفر  بلکه سردار جبهه اقتصادی هم بود و در سال هایی که خانه نشین شده و از هدایت جامعه اسلامی کنار گذاشته شده بود همواره در حال کار و تلاش بود و چاه آب حفر کرده و نخلستان درست می کرد و اینها را نه برای خود بلکه برای خدمت به جامعه اسلامی وقف می کرد.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: امام علی(ع) نه تنها سردار جبهه اقتصادی که سردار مدیریت جامعه اسلامی و به دنبال عدالت خواهی بود و در دوره پنج ساله حکومتش با همه درگیری ها، جنگ ها و سختی ها تابلوی درخشانی از عدالت خواهی را نشان داد که این دوران کوتاه حکومت علوی همچنان بر صفحه تاریخ می درخشد و تلالو آن چشم های مردمان عدالت خواه را به خود خیره می کند و همین متانت و عدالت او بود که باعث شد عده ای نتوانند تحمل کنند و زمینه شهادت او را فراهم کردند.

محامی با عرض تسلیت شهادت امیرالمومنین علی(ع) توفیق برای استفاده بیشتر و بهتر از برکات ماه مبارک رمضان و شب های قدر را از درگاه ایزد منان خواستار شد.

خطر خوش بینی کاذب درباره دستاورد‌های احتمالی مذاکرات وین

 حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی فاطمه الزهرا بیان کرد: خودم و شما برادران و خواهران ایمانی را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم، در واقع تقوا بهترین توشه ای است که انسان های مومن خودشان را مسلح به سلاح آن قرار می دهند.

وی افزود: یازدهم اردیبهشت مصادف با روز جهانی کارگر است و قبل از آن که دنیای غرب به فکر حقوق قشر کارگری باشد اسلام در مورد اهمیت آنان مطالب فراوانی ذکر کرده است.

امام جمعه ایرانشهر تصریح کرد: در حقیقت خداوند متعال از کسانی که در عرصه کار تلاش می کنند به عنوان مجاهد تعبیر می کند و در واقع تنبلی، بیکاری، بی حالی سربار جامعه بودن ممنوع است.

وی اضافه کرد: در سالی که به نام تولید، جهش تولید، پشتیبانی و موانع زدایی نامگذاری شده است باید به فرهنگ کار توجه ویژه شود و کار را نباید فقط پشت میزها جست و جو کرد.

این خطیب جمعه خاطرنشان نشان کرد: در راستای حمایت کارگران هم باید مسئله مصرف تولید داخلی مورد توجه قرار بگیرد و اگر بنا بر این باشد که مصرف درونی ما از بیرون باشد به نوعی این موضوع بی توجهی به کار و کارگر ایرانی است.

وی عنوان کرد: یک فرصت بی بدیل در طول سال شب های قدر بوده که در واقع این شب ها معامله با خداوند سبحان است‌ و هر کاری انسان انجام می‌دهد باید خالصانه برای رضای خدا باشد.

بزمانی خاطرنشان کرد: دوازدهم اردیبهشت مصادف با شهادت شهید مطهری بوده که نام و یاد این عالم برجسته را که در عرصه تعلیم و تربیت گام بر داشته گرامی می داریم.

وی گفت: در ماه مبارک رمضان که مصادف با شب های شهادت امیر مؤمنین(ع) است باید علاوه بر بزرگداشت این ایام تلاش کنیم از زندگی و سیره  این امام بزرگوار به عنوان یک الگو در جهت توسعه اسلام و گسترش آن بهره کافی را برد.

امام جمعه ایرانشهر اذعان کرد: در ایام اخیر شاهد نشست هایی در وین هستیم که این مذاکرات در ایام نزدیک به انتخابات پیش رو برگزار می شود که یکی از اهداف این گونه نشست ها را می‌توان احیا برجام و رفع تحریم ها ذکر کرد و در حقیقت این مذاکره ها مهم ترین خطرات محسوب می شود که نشان دهنده یک نوع نگاه خوش بینانه کاذب در جامعه است.

وی گفت: ملت ایران باید بدانند شرطی کردن مذاکرات به نفع کشور نبوده و باید مسئولین نیز توجه کنند و طبق گفته و فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای لغو کلیه تحریم ها گام بردارند.

امام جمعه ایرانشهر با اشاره به نشر فایل صوتی محرمانه وزیر امور خارجه در شبکه های معاند و ضد نظام جمهوری اسلامی،  بیان کرد: در انتشار این فایل رژیم صهیونیستی و انگلیس دست داشتند، این سوال پیش می آید که انجام این کار چه معنا و مفهومی داشته و این مسئله نشان می دهد که در بدنه دولت افرادی نفوذ دارند و نباید از این افراد غافل بود.

وی عنوان کرد: راس حاکمیت اسلامی ولایت فقیه بوده و میدان و دیپلماسی باید گوش به فرمان ولی امر مسلمین باشند.

ایجاد فضای غبار آلود توسط دشمن برای عدم حضور در انتخابات

حجت اسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه سراوان بیان کرد:امروز مصادف با جنگ بدر است، شاید اولین جنگ رسمی بین کفر و اسلام، حق و باطل در سال دوم هجری در اطراف شهر مدینه بین مشرکین آن زمان به سردمداری ابوسفیان که در مکه به پیامبر (ص) جفا کردند بود.

وی افزود:حادثه که به فرماندهی رسول اکرم (ص)و با شهامت و شمشیر زنی حضرت علی (ع) همراه بود دارای پیام است که پیام این مجاهدت به من و شما به عنوان مسلمان در انقلاب اسلامی است، اگر غرش پوشالی دشمنان دین خدا را می بینیم این حادثه را یاد کنیم.

امام جمعه سراوان ادامه داد: در میدان رزم بودن رسول(ص) و امیر المومنین (ع) باعث ایجاد یک قوت میان مسلمین بود و این پیروزی و شهامت مقدمه ای شد که در سالهای بعد مکه فتح و ندای اسلام در سراسر عالم طنین انداز شد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به روز کارگر، اضافه کرد:بهترین وجه ای که باید به آن توجه کرد شعار سال است که به اشتغال و رونق کار کمک می کند، باید کار و تلاش و مجاهدت را جزء اساس زندگی بدانیم چرا که یکی از ویژگی های مسلمانان کار و تلاش است.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه شب های قدر، گفت: یک‌شب قدر به اندازه هزار ماه ارزش دارد، تمام ملائک به زمین می آیند، اگر در محضر خالق باشیم و عبادت کنیم، نماز بخوانیم، دعا و استغفار در پیشگاه پروردگار عالم داشته باشیم بسیار ارزشمند است.

امام جمعه سراوان خاطر نشان کرد: شب قدر شبی است که دروازه های رحمت بی انتها باز است و انسان می تواند سرشت و سرنوشت خود را در پیشگاه پروردگار عالم به خوبی رقم بزند.

حجت اسلام و المسلمین بامری ابا اشاره به اینکه ۱۲ اردیبهشت روز معلم و شهادت شخصیت برجسته، فیلسوف، فقیه و صاحب علم و معنویت شهید مطهری است، اذعان کرد: شهید مطهری یکی از عنصر های بسیار موفق انقلابی و در خط امام بود که توسط انسان های ضد دین به شهادت رسید، دشمنان انقلاب اسلامی بهترین انسان ها را با سخیف ترین شکل ممکن به شهادت رساندند که یکی از آن شخصیت ها شهید مطهری بود که ایده های نو و زیبا از دل اسلام ایجاد و مقابل دشمنان اسلام با علم ایستادگی کرد.

وی بیان کرد: ضربت خوردن امام علی (ع) به دست ابن ملجم مرادی در ۱۹ رمضان رقم خورد، اگر تعصب نابه جا و جاهلیت در علم و اسلام، افراط و دین داری همراه با پلشتی باشد گروهی به اسم گروه خوارج تشکیل می شود که به اسم دین فرق ولی خدا را می شکافند و امام (ع) مظلومانه به دست شنیع ترین انسان ها به شهادت می رسد و مسلمان از وجود این شخصیت بی نظیر بی بهره می شوند.

سردار سلیمانی نماد جاودانه مرد میدان بود

حجت الاسلام محمد راشکی امام جمعه هیرمند در خطبه های نماز جمعه گفت: نذورات ثواب دارد اما سعی شود غذای افطاری را به درب خانه فقرا برسانید تا حد امکان سفره پهن نشود چرا که تجمعات باعث شیوع کرونا می شود.

وی افزود: دولت کمک بیشتری به قشر کارگر داشته باشد، بسیاری از ادارات حتی دستمزد کارگران را هم پرداخت نمی کنند که این ظلم بزرگی در حق آنها است.

حجت الاسلام راشکی تصریح کرد: هفته عقیدتی و سیاسی نقش مهمی در بصیرت افزایی در بین بسیجیان خواهد داشت.

وی گفت: حضرت علی علیه السلام تمام عمر خود مشغول عبادت و بندگی خداوند بود سه شنبه شب ضربت خوردن این حضرت است که به همه شیعیان تسلیت عرض می کنیم.

امام جمعه هیرمند بیان کرد: شهید سردار سلیمانی نماد جاودانه مرد میدان بود، صوت لو رفته ظریف باعث سواستفاده دشمنان اسلام و انقلاب شده است.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی به تنهایی نماد بی نظیری برای جهان اسلام و محور مقاومت بود ما باید مراقب سرمایه های خود باشیم.

وی گفت: مسئولان قضایی طراحان و عوامل این صوت را شناسایی و محاکمه کنند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۰۵۶


ارسال