شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۸
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان هشدار داد؛
تشدید بارش ها در سیستان و بلوچستان و جاری شدن سیلاب
 
محسن حیدری با اشاره به صدور هشدار نارنجی گفت: از بعدازظهر جمعه با تشدید فعالیت سامانه همرفتی در استان انتظار می رود ناپایداری های جوی نیز تشدید شود به طوریکه سبب جریان یافت سیلاب در برخی نقاط شود.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از بعداز ظهر جمعه سامانه همرفتی فعال در استان تقویت شده و بارش های تشدید می شود.

وی افزود: شدت بارش های طوری است که احتمال وقوع آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی زیاد است و وزش تندبادهای شدید لحظه ای، برخورد صاعقه، بارش های شدید منجر به وارد شدن خسارت به برخی بخش های زیرساختی و کشاورزی می شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: منطقه اثر فعالیت این سامانه ارتفاعات شمال غرب، مناطق مرکزی و جنوبی استان است.

حیدری اضافه کرد: پیش بینی می شود فعالیت این سامانه تا سه شنبه آینده ادامه داشته باشد اما جمعه و شنبه از شدت بیشتری برخوردار است. بنابراین توصیه می شود مسئولان اجرایی استان اقدامات پیشگیرانه برای کاهش اثرات مخرب آن را در دستور کار قرار دهند.

وی گفت: با توجه به برخورد صاعقه و احتمال بالای بارش تگرگ توصیه می شود مردم از رفتن به ارتفاعات و ترددهای بین شهری خودداری کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۰۵۸


ارسال